Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları’ndan “bedava bilet” uyarısı

Türk Hava Yolları son günlerde sosyal medya üzerinden yayınlanan sahte "bedava bilet" hesaplarıyla ilgili uyarıda bulundu.

Türk Hava Yolları son günlerde sosyal medya üzerinden yayınlanan sahte “bedava bilet” hesaplarıyla ilgili uyarıda bulundu. Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya platformlarında “100. yıldönümümüzü kutluyor ve herkese 2 bedava bilet veriyoruz” sloganıyla Türk Hava Yolları A.O. tarafından düzenlenmiş olarak görünen ve kurum adına hediye bilet teklif eden sahte anket paylaşımlarının yapıldığını söyledi. Bu hesapların sahte olduğuna vurgu yapan Üstün, yolcuların resmi kanallar dışındaki hesaplara itibar etmemesini istedi.

THY’DEN YOLCULARA KRİTİK UYARI

Üstün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sosyal medya platformlarında “100. yıldönümümüzü kutluyor ve herkese 2 bedava bilet veriyoruz” sloganıyla Türk Hava Yolları A.O. tarafından düzenlenmiş olarak görünen ve kurum adına hediye bilet teklif eden sahte anket paylaşımlarının yayıldığı tespit edilmiştir. Bahsi geçen anketler oltalama(phishing) yöntemleri ile bilgi elde etmeye yönelik kötü amaçlı paylaşımlardır. Resmi web sitemizde veya sosyal medya kanallarımızda yayınlanmadığı takdirde ilgili anket paylaşımlarına itibar edilmemesi önemle rica olunur.”

BAĞLANTILI HABER:
THY'den Miles&Smiles kampanyası.. Artık o şirketi de kapsıyor
Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı