1. Haberler
  2. Türk Hava Yolları
  3. Türk Hava Yolları, 2024’te de “En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu” Ödülünü Aldı

Türk Hava Yolları, 2024’te de “En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu” Ödülünü Aldı

Türk Hava Yolları, sürdürülebilirlik konusundaki başarılı çalışmalarıyla World Finance tarafından üst üste üçüncü kez “En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu” ödülüne layık görüldü.

featured

Türk Hava Yolları, sürdürülebilirlik konusundaki başarılı çalışmalarıyla World Finance tarafından üst üste üçüncü kez “En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu” ödülüne layık görüldü. Bu ödül, havayolunun çevre yönetimi ve sürdürülebilirlik alanındaki kararlılığını bir kez daha teyit ediyor.

Türk Hava Yolları, 2024 Yılında da “En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu” Ödülüne Layık Görüldü

Türk Hava Yolları, sürdürülebilirlik alanındaki öncü faaliyetleri ile havacılık sektörüne örnek olmaya devam ediyor. World Finance tarafından bir kez daha “En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu” ödülüne layık görülen bayrak taşıyıcı, bu prestijli ödülü üç yıl üst üste kazanmanın gururunu yaşıyor.

İklim krizinin havacılık sektörünü olumsuz etkilediği bir ortamda Türk Hava Yolları, gönüllü karbon dengeleme platformu CO2mission, Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı (SAF) kullanımı, uçak içi sürdürülebilir ürünler ve uyguladığı atık yönetimi ile yolcularına sunduğu sürdürülebilir seyahat deneyimi sayesinde sektörde öne çıkıyor.

Alınan ödüle ilişkin değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Üç yıldır üst üste ‘En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu’ ödülünü almak, sürdürülebilirliğe ve çevre yönetimine olan bağlılığımızın bir kanıtıdır. Türk Hava Yolları olarak, dijitalleşme alanında dünyanın ilk 3 havayolundan biri olmayı stratejik hedeflerimizden biri olarak belirledik. 2050 yılına kadar Karbon Nötr Havayolu olma taahhüdümüz doğrultusunda, 2022 yılında Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı (SAF) kullanımını iklim değişikliğiyle mücadele planlarımıza dahil ettik ve 2023 yılında da SAF kullanımımızı yeni rotalarla daha da genişlettik. SAF kullandığımız uçuş ağımıza yeni rotalar eklemeye ve tüm operasyonlarımızda sürdürülebilir uygulamaları temel almaya devam edeceğiz.” dedi.

2008’den bu yana karbon ayak izini azaltmak için 100’den fazla operasyonel optimizasyon projesi yürüten Türk Hava Yolları, 2023’te de yakıt tasarrufu ve sera gazı salımının azaltılması konularında önemli başarılara imza attı.

World Finance Sürdürülebilirlik Ödülleri, dünya finans ve iş çevrelerince önemli bir referans olarak kabul ediliyor ve çevresel, ekonomik ve sosyal alandaki en iyi uygulama örneklerine sahip kuruluşlara veriliyor. World Finance, 2008 yılından bu yana farklı sektörlerde uzman jüri üyelerinin değerlendirmeleriyle ülkelerin en iyi kurumlarını belirlemeyi hedefliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları, 2024’te de “En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu” Ödülünü Aldı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir