THY yeni Dreamliner uçağı TC-LLE’yi teslim aldı

featured
Cumali Selvi

Türk Hava Yolları, Amerikalı uçak imalatçısı Boeing’e verdiği 787-9 Dreamliner uçaklarından yenisini teslim almak için gün sayıyor. Boeing’in Everett tesislerindeki imalat hattından çıkan yeni uçak test uçuşunu başarıyla tamamladı. Türk Hava Yolları’nın yeni rüya uçağı Boeing tesislerindeki imalat hattında görüldü. TC-LLF kuyruk tescili alan uçak Boeing’in Everett tesislerinde test uçuşunu geçen haftalarda yapmıştı.

BUGÜN TESLİM EDİLDİ

787-9 Dreamliner uçaklarından en yenisi bugün yapılan törenle Türk Hava Yolları’na teslim edildi. TC-LLF kuyruk tescili alan uçak Boeing’in Everett tesislerinden İstanbul’a doğru hareket etti.  TC-LLF bugün Türk Hava Yolları filosunda dahil olacak.

Cumali Selvi

30 SİPARİŞİ VAR

Türk Hava Yolları, Amerikalı uçak imalatçısı Boeing’den 25’i kesin 5’i opsiyon olmak üzere 30 adet Dreamliner siparişi vermişti. Bu uçaklardan dört tanesini teslim alan THY, bu yıl sonunda iki uçağı daha filosuna katacak. THY tüm Dreamliner uçaklarını ise 2023 yılında filosuna ekleyecek.

THY ilk olarak TC-LLA kuyruk tescilli uçağını filosuna katmıştı. Bu uçağa Şehit Eren Bülbül anısına “Maçka” adı verilmişti.

kaynak: havahaber.com

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY yeni Dreamliner uçağı TC-LLE’yi teslim aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir