Türk Hava Yolları

Rüya uçağın adı belli oldu

150 bin vatandaşın twitter üzerinden katıldığı ankette Göbeklitepe oyların yüzde 52’sini alarak açık ara anketi önde götürüyor. Göbeklitepe’yi yüzde 21 ile Zeugma takip etti.

Türk Hava Yolları filosunda yer alacak olan Boeing 787 Dreamliner’ın adı için düzenlediği anket sonuçları netleşmeye başladı.

Perge, Assos, Göbeklitepe, Zeugma isimlerinin yer aldığı ankette haberimizin yayına verildiği saat 12:00 itibarıyla 150 bin kişi katıldı.

YÜZDE 52 İLE AÇIK ARA ÖNDE

150 bin vatandaşın twitter üzerinden katıldığı ankette Göbeklitepe oyların yüzde 52’sini alarak açık ara anketi önde götürüyor. Göbeklitepe’yi yüzde 21 ile Zeugma takip etti. Ankette Asos ismi yüzde 19 oranında oya sahip olurken, Perge ismi ise yüzde 9’da kaldı.

BAĞLANTILI HABER:
Türk Hava Yolları'nın Hartum uçağı geri döndü

İLK RÜYANIN ADI GÖBEKLİTEPE

Bu sonuçlarla birlikte Türk Hava Yolları filosunda yer alan TC-LLA kuyruk tescilli ilk Boeing 787-9 Dreamliner  uçağının adı Göbeklitepe oldu.

GÖBEKLİTEPE NEDEN ÖNEMLİ?


Göbeklitepe veya Göbekli Tepe, Şanlıurfa il merkezinin yaklaşık olarak 22 km kuzeydoğusunda, Örencik Köyü yakınlarında yer alan dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğudur. Bu yapıların ortak özelliği, T biçimindeki 10-12 dikilitaş yuvarlak planda dizilmiş, araları taş duvarla örülmüştür.

GÜNCELLEME: Türk Hava Yolları aldığı kararla uçağa şehit Eren Bülbül’ün memleketi Maçka adını verdi.

kaynak: havahaber.com

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı