THY Teknik A.Ş’de anlaşma sağlanması an meselesi!

featured

THY Teknik A.Ş. Yönetimi ile Çelik-İş Sendikası arasında yürütülen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde flaş bir gelişme yaşandı. Tarafların anlaşmaya varmasının an meselesi…

Çelik-İş Sendikası ile THY Teknik A.Ş. Yönetimi arasında yürütülen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri 30 Mayıs 2018 tarihinde başlamış ve tarafların çok kez bir araya gelmesine rağmen bir türlü anlaşmaya varılamamıştı. Uzun süredir devam eden görüşmelerden netice alınamaması üzerine arabulucuya gidildi. Arabulucu sürecinde de TİS konusunda anlaşmazlıklar bir türlü aşılamadı.

ANLAŞMA AN MESELESİ

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; Teknik A.Ş. Yönetimi ile Çelik-İş Sendikası temsilcileri Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yarın bir araya gelecek. 14:00’da başlaması beklenen görüşmeler öncesinde büyük ölçüde mutabakata varıldığı ve son pürüzlerin de bu görüşmede giderilmesinin planlanıldığı öğrendildi.

THY Teknik A.Ş. Yönetimi’nin çalışanları mutlu edecek adımlar atacağı ve İstanbul Yeni Havalimanı’na geçiş öncesinde teknisyenlerin yüzünü güldürecek gelişmelerinin yaşanmasının beklendiği belirtildi. Yarın gerçekleşecek görüşme sonrasında tarafların 6. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ni imzalayabileceği bilgisine ulaşıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY Teknik A.Ş’de anlaşma sağlanması an meselesi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir