THY kadınlara pozitif ayrımcılık yapacak; THY yurtdışında görevlendirmek için kadın yönetici arıyor

Türk Hava Yolları, Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın attığı adımla kadın yöneticilerine pozitif ayrımcılık uygulayacak.

featured

Türk Hava Yolları, Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın attığı adımla kadın yöneticilerine pozitif ayrımcılık uygulayacak. Kadın yöneticilerin özellikle yurt dışı yolcu ve kargo satış-pazarlama şefleri olarak görevlendirmek üzere aday arayışı başlattı.

Konuyla ilgili bir paylaşım yapan Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Biraz geciktik, 8 Mart’ta ilan edecektik ama kısmet dün akşammış: Kariyer basamaklarında ilerlemek isteyen kadın çalışma arkadaşlarımız arasından yurt dışı yolcu ve kargo satış-pazarlama şefleri olarak görevlendirmek üzere adaylar arıyoruz. 2025 yılında yüzde 25 kadın yönetici hedefimiz doğrultusunda bu arkadaşlarımız sonrasında yurtdışı müdürlerimiz olabilecekler” dedi.

Türk Hava Yolları’nın attığı bu adım özellikle şirket içinde kadın çalışanlar arasında büyük heyecan oluşturdu. Yönetim Kurulu Başkanlığına atandıktan sonra ‘liyakat’ vurgusu yapmıştı.

Bolat personele yolladığı mektupta, “Aldığımız ve bundan sonra alacak olduğumuz kararlarda temel yaklaşımımız istişare ile adalet anlayışı içerisinde, atamalarda performans, ehliyet ve liyakat olacaktır” demişti.

2
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
3
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
THY kadınlara pozitif ayrımcılık yapacak; THY yurtdışında görevlendirmek için kadın yönetici arıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir