SunExpress filosu 80 uçağa çıkıyor

SunExpress CEO’su Jens Bischof
SunExpress CEO’su Jens Bischof

Türk Hava Yolları (THY) ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2017 yılı sonuçlarını ve 2018 planlarını anlatmak için basın mensuplarıyla bir araya geldi. SunExpress Üst Yöneticisi (CEO) Jens Bischof, yeni yılda şirkettin hedeflerini gazetecilere anlattı. SunExpress’in Anadolu uçuşlarına yeni güzergahlar eklediklerini hatırlatan Bischof, toplam yüzde 20’lik bir kapasite artışı ve 5 milyondan fazla koltuk ile Avrupa’dan Türkiye’ye en yüksek koltuk kapasitesini sunmaya çalıştıklarını dile getirdi.

DOLULUK ORANI İSE YÜZDE 84 OLDU

Yaz sezonunda, Türkiye’den Rusya ve Orta Doğu pazarına uçuş ağını genişleteceklerini belirten Jens Bischof, “SunExpress, 2017’de 1 milyar 154 milyon avro, yaklaşık 4 milyar 751 milyon TL ile tarihinin en yüksek cirosunu elde ederek, 2016 yılına göre yüzde 17’lik bir büyüme gerçekleştirdi. Yolcu sayımızı, önceki yıla göre yüzde 11 arttırarak 8,8 milyon yolcuya çıkardık, doluluk oranı ise yüzde 84 oldu” dedi.

SunExpress Üst Yöneticisi Bischof,

5 BOEİNG 737 MAX GELİYOR

Türk Hava Yolları ile Alman Lufthansa havayolu şirketlerinin ortaklığında faaliyet gösteren SunExpress, 2019 yılına yeni atılımlarla girmeye hazırlıyor. Bu yıl alınacak 5 adet Boeing 737 MAX tipi uçak daha filosuna katacak olan SunExpress, 80 uçağa ulaşacak.

FİLODAN 4 UÇAK ÇIKMIŞTI

Türk Hava Yolları ile Alman Lufthansa’nın ortak girişimi olan SunExpress filosundan satılığa çıkarılan 4 uçaktan birinin adresi belli oldu. Turkish Technic hangarında boyama işlemleri yapılan TC-SBF kuyruk tescilli uçak, Danimarka merkezli Jettime renklerine boyandı. Uçağın bundan sonraki tescili OY-JZK olacak.

kaynak: havahaber.com

 

İlgili haberler;

SunExpress haberleri:

SunExpress uçağı Jettime oldu

SunExpress 4 uçağa veda ediyor

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
SunExpress filosu 80 uçağa çıkıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir