SunExpress 4 uçağa veda ediyor

featured

Türk Hava Yolları ile Alman Lufthansa’nın ortak girişimi olan SunExpress, çeşitli şirketlerden kiraladığı uçakları iade ediyor. TC-SBE, TC-SBF, TC-SAH ve TC-SNY kuyruk tescilli uçaklar önümüzdeki günlerden filodan ayrılacak. Turkish Air News twitter adresinde yayınlanan bilgilere göre kira sözleşmeleri biten uçaklar, son uçuşlarına hazırlanıyor.

İŞTE FİLODAN ÇIKACAK UÇAKLAR

2013 yılından beri SunExpress şirketi filosunda bulunan ( Anadolujet için çalışan BBAM şirketinden kiralık ) TC-SBE tescilli Boeing 737-8BK(WL) tipi uçak, 2010 yılından beri SunExpress şirketi filosunda bulunan ( Anadolujet için çalışan  Aircastle  şirketinden kiralık ) TC-SBF tescilli Boeing 737-86Q(WL) tipi uçak, 2008  yılından beri SunExpress şirketi filosunda bulunan ( Anadolujet için çalışan MCAP şirketinden kiralık ) TC-SAH tescilli Boeing 737-8FH(WL) tipi uçak ve 2013 yılından beri SunExpress şirketi filosunda bulunan TC-SNY tescilli ORIX Aviation şirketinden kiralık Boeing 737-8K5(WL) tipi uçak,  önümüzdeki günlerde Sunexpress şirketi filosundan ayrılacaklar.

TC-SNY JET2’YE GİDECEK

İngiltere merkezli Jet2 havayolu şirketine gidecek TC-SNY tescilli uçağın dışında TC-SBE, TC-SBF ve TC-SAH tescilli uçakların henüz hangi şirkete gidecekleri hakkında bilgi verilmedi. Geçtiğimiz günlerde TC-SBF tescilli uçak İstanbul Atatürk Havalimanı – İzmir Adnan Menderes Havalimanı – İstanbul Atatürk Havalimanı arasında çeşitli hız ve irtifalarda Xq75/SXS075 uçuş kodu ile bir test uçuşu yaptı.

www.havahaber.com

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
SunExpress 4 uçağa veda ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir