Qatar Airways

Qatar Airways Ankara’ya acil indi

Qatar Airways şirketi Qatar Airways’a ait QR27/QTR27 sefer sayılı Doha – Manchester seferini yapan A7-BAE tescilli Boeing 777/3DZ(ER) tipi uçağın kaptan pilotu seyir sırasında rahatsızlandı

Qatar Airways şirketi Qatar Airways’a ait QR27/QTR27 sefer sayılı Doha – Manchester seferini yapan A7-BAE tescilli Boeing 777/3DZ(ER) tipi uçağın kaptan pilotu seyir sırasında rahatsızlandı. Durum üzerine ikinci pilot kumandayı devralarak en yakında bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı’na mecburi niş yaptı. Uçak güvenli bir şekilde inişini yaptıktan sonra rahatsızlanan kaptan pilota sağlık ekiplerinin müdahale ettiği belirtildi.

Qatar Airways, Frankfurt uçuşlarında Airbus A380’i ekleyeceğini açıkladı. Doha’dan (DOH) Frankfurt’a (FRA) şuan yaptığı uçuşlarda Boeing 777 tipi uçakları kullanan havayolu şirketi, 31 Mart 2019 tarihinden itibaren iki günlük Frankfurt rotasının yanı sıra A380’i de kullanacak.

A-380 İLE GİDECEK

Bu arada Bodrum ve Antalya seferlerini yaz aylarında haftada 3’e çıkaracağını açıklayan Qatar Airways, Doha’dan (DOH) Frankfurt’a (FRA) yapacağı uçuşlara en son teknoloji ürünü Airbus A380’i eklemeyi planlıyor. Şirket bu kararla Frankfurt rotasına % 23 daha fazla kapasite sahip olacak.

 

İLGİLİ HABERLER

Qatar Airways, Frankfurt’a A380 ile uçacak

Qatar Airways haftada 3 kez Bodrum ile Antalya’ya gidecek

Etiketler

Hava Haber

Türkiye ve Dünya'daki tüm havacılık haberleri ile savunma sanayindeki gelişmeler bu portalda.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı