Qatar Airways, Frankfurt’a A380 ile uçacak

featured

Qatar Airways, Frankfurt uçuşlarında Airbus A380’i ekleyeceğini açıkladı. Doha’dan (DOH) Frankfurt’a (FRA) şuan yaptığı uçuşlarda Boeing 777 tipi uçakları kullanan havayolu şirketi, 31 Mart 2019 tarihinden itibaren iki günlük Frankfurt rotasının yanı sıra A380’i de kullanacak. Şirket bu kararla Frankurt rotasında % 23 daha fazla kapasite sahip olmayı planlıyor. Ayrıca bu uçuşlarda yolculara A380’de First Class ile ödüllü Qsuite Business Class deneyimini sunacak.

ALMANYA’DAKİ EN ÖNEMLİ KAPIMIZ

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Akbar Al Baker şunları söyledi: “A380’i, Almanya’ya girdiğimiz en önemli kapılardan biri olan Frankfurt’a seyahat eden yolcularımıza ulaştırmaktan heyecan duyuyoruz. Bu uçağın eklenmesi, rotadaki kapasiteyi önemli ölçüde artırıyor, yolculara ek esneklik ve seyahat planları yapma konusunda daha fazla seçenek sunuyor ve ayrıca Qatar Airways’in Avrupa ağımızı güçlendirmeye ve genişletmeye yönelik devam eden taahhüdünün bir kanıtı. Frankfurt’a gelen ve ondan gelen yolcuları karşılamayı sabırsızlıkla bekliyoruz. ”

517 KOLTUK KAPASİTESİ OLACAK

Travel Daily News’de yer alan habere göre, A380 uçağında, düz yatak, iki kişilik masa uzatma düzeni ve tasarımcı uyuma takımları, uçuş terlikleri ve olanaklarına dayanan ultra geniş koltuklara sahip lüks ve seçkin Birinci Sınıf Kabin bulunuyor. Qatar Airways’in ödüllü Business Class’ında seyahat eden yolcular, 1-2-1 koltuk konfigürasyonu ile direkt koridor erişiminden ve tümleşik bir Wi-Fi dahil olmak üzere bir dizi eğlence seçeneğinden faydalanıyor.  Buna ek olarak, First ve Business Class’taki yolcular A380 uçağının üst bölümünde bulunan alanları da kullanabiliyor.  517 koltuk kapasitesi A380’da, First Clas’ta sınıfta sekiz koltu, Business Class’ta 48, Economy Class’ta ise 461 koltuk yer alıyor.

BU YIL ÖDÜLLERİ TOPLAMIŞTI

Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından düzenlenen “2018 Dünya Havayolu Ödülleri”nde büyük bir takdire layık görülmüşü. Qatar Airways, ‘Dünyanın En İyi İşletme Sınıfı’ ‘En İyi İş Sınıfı Koltuk’, ‘Orta Doğu’nun En İyi Havayolu’ ve ‘Dünyanın En İyi Birinci Sınıf Havayolu Salonu’ ödüllerini toplamıştı. Qatar Airways, dünya genelinde 150’den fazla destinasyona sahip merkezi olan Hamad Uluslararası Havalimanı (HIA) aracılığıyla 200’den fazla modern uçağın yer aldığı filo ile hizmet veriyor.

Qatar Airways haftada 3 kez Bodrum ile Antalya’ya uçacak

kaynak: havahaber.com

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Qatar Airways, Frankfurt’a A380 ile uçacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir