THY iki rotada frekans artışına gitti

featured

30 Kasım’da Gambia’nın başkenti Banjul’a, 12 Aralık’ta ise Zambia’nın başkenti Lusaka’ya başlatacağı tarifeli seferler ile Afrika’da uçacağı ülke sayısını 37’ye, şehir sayısını da 55’e çıkaracak olan Türk Hava Yolları, 2 rotada frekans artışına gitti.

31 MART’TAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Türk Hava Yolları, İstanbul-Şarm El Şeyh seferleri haftalık 7 frekanstan 10’a, İstanbul-Hurgada seferleri de haftalık 7 frekanstan 10’a çıkarıldı. Şarm El Şeyh seferlerinin yeni tarifesi 1 Nisan’dan itibaren, Hurgada seferlerinin yeni tarifesi ise 31 Mart’tan itibaren geçerli olacak.

BEYRUT, KİEV VE LVİV’E YENİ HAT

THY, Beyrut, Kiev ve Lviv hattında sefer sayılarını artırıyor. Şirket, İstanbul-Beyrut hattında frekans sayısını 28’e, İstanbul-Kiev hattında 24’e, İstanbul-Lviv hattında ise 10’a yükseltme kararı almıştı.

UŞAK’A SEFER BAŞLATMIŞTI

Türk Hava Yolları, geçen hafta iç hatlara yeni bir uçuş rotası da eklemişti. (THY), geçtiğimiz aylarda Pegasus Havayolları’nın seferleri durdurduğu Uşak’a tarifeli uçuş yapma kararı almıştı. Milli gururumuz, 9 Ocak’ta Ankara-Londra seferlerine de başlıyor. Söz konusu uçuşların Boeing 737-800 tipi uçaklarla icra edilmesi planlanıyor. Uçuşlar, Londra’da bulunan Gatwick Havalimanı’na düzenlenecek. Bu arada  Türk Hava Yolları’nın üçüncü çeyrek net kârı yüzde 62 artışla 3,96 milyar lira olmuştu. THY’nin üçüncü çeyrek hasılatı yüzde 74 civarı artışla 22 milyar lira olarak gerçekleşti. Şirketin dokuz aylık net karı ise üç kat artışla 4,1 milyar lira olarak gerçekleşti.

Kaynak: havahaber.com

 

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY iki rotada frekans artışına gitti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir