Pandemi nedeniyle THY’nin ilk A350’si için tanıtım yok

featured

Türk Hava Yolları, geçen yıl ilk kez filosuna kattığı Boeing 787-9 Dreamliner uçaklarının aksine bu yıl filosuna katacağı Airbus A350 için herhangi bir tanıtım yapmadı. Bu kararda Kovid-19 önlemleri etkili oldu. Türk Hava Yolları, A350 için sadece şubat ayında YouTube kanalında 1 dakikalık bir video paylaşmıştı. Bu videoda montaj hattından çıkan TC-LGA kuyruk tescilli Airbus A350’nin boyama işlemleri yer alıyordu.

YouTube video

Türk Hava Yolları sessiz kaldı

Airbus’ın Toulouse’daki ana fabrikasında basına kapalı olarak yapılması planalanan teslim töreninin ardından Türk Hava Yolları ekibi, uçağı teslim alarak İstanbul’a getirecek.  Normal şartlarda ilk uçak teslimatları için havayolu şirketleri, geniş çaplı tanıtım kampanyaları hazırlardı. Yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren gazetecilerin de yer aldığı ekip uçağı teslim aldıktan sonra hareket ederdi. Ancak salgın nedeniyle Türk Hava Yolları bunu gerçekleştirmedi. Bu arada Uçağın dün gece saatlerinde İstanbul’da olması bekleniyordu ama yaşanan aksaklık nedeniyle hareket edemedi. A350’nin ne zaman İstanbul’a geleceği henüz netleşmedi.

Dreamliner’a var A350’ye yok!

THY geçen yıl filoya katılan Boeing 787-9 Dreamliner için çok sayıda reklam kampanyası yapmış, uçağın Boeing’in Everett tesislerinden kalkışı ile İstanbul Havalimanı’na iniş anına kadarki tüm detayları paylaşmıştı. Hatta sosyal medyadaki çağrı üzerine Türk Hava Yolları ilk uçağına Eren Bülbül anısına “Maçka” adını verip ilk seferi Trabzon’a yapmıştı. Havacılık yazarı Tolga Özbek de geçtiğimiz gün yazısında Türk Hava Yolları’nın neden bu konuya sessiz kaldığını gündeme getirmişti.

YouTube video

29 Ekim için özel bir çalışma olacak mı?

Türk Hava Yolları’nın Airbus A350 ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı‘na özel bir reklam ya da özel bir uçuş yapacağı beklentisi oluştu. Ancak THY’den bununla ilgili şuana kadar basına yansıyan bir gelişme olmadı. Türk Hava Yolları 23 Nisan ve 19 Mayıs‘ta yaptığı özel uçuşlar dünya çapında ses getirmişti. 29 Ekim’de A35o ile buna benzer bir uçuşun yapılması beklentisi arttı. Bakalım THY bu beklentileri karşılayacak mı?

Hava Haber

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Pandemi nedeniyle THY’nin ilk A350’si için tanıtım yok

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir