İspanyol düşük maliyetli havayolu şirketi Vueling, Zagreb uçuşlarını durduruyor

İspanyol düşük maliyetli havayolu şirketi Vueling, Zagreb'e olan uçuşlarını bu yaz sezonunda sonlandırma kararı aldı.

featured

İspanyol düşük maliyetli havayolu şirketi Vueling, Zagreb’e olan uçuşlarını bu yaz sezonunda sonlandırma kararı aldı.

İspanyol düşük maliyetli havayolu şirketi Vueling, Zagreb’e olan uçuşlarını bu yaz sezonunda sonlandırma kararı aldı. Havayolu, 2012’den beri mevsimsel olarak sürdürdüğü Zagreb hizmetini, 2021’de etkilenen Covid dönemleri de dahil olmak üzere durduracağını doğruladı.

Geçen yaz, şirket haftada üç olan sefer sayısını ikiye düşürmüş, ancak on iki yıllık süre zarfında genellikle haftada iki kez uçuşlarını sürdürmüştü. Rota için bilet satışları bir süre önce askıya alınmıştı, ancak havayolu daha önce Hırvat başkentine potansiyel bir dönüşü değerlendirme ihtimalini açıklamıştı.

Zagreb, Croatia Airlines tarafından Barcelona’ya olan bağlantısını sürdürecek. Bayrak taşıyıcı, 2 Nisan’da başlayacak olan sezonluk uçuşlarına başlangıçta haftada iki kez gerçekleştirecek ve Mayıs ayından itibaren haftada üçe çıkaracak.

Bu, geçen yıla kıyasla frekanslarda bir değişiklik olmadığı anlamına gelmektedir. Ayrıca, Ryanair, 1 Nisan’dan itibaren Zagreb ile Barcelona Havalimanı’nın yaklaşık 100 kilometre kuzeyinde bulunan Girona arasında haftada üç uçuş başlatacak. Hırvat başkenti, Ryanair’in Girona’ya ek olarak Palma de Mallorca’ya da operasyonlar başlatmasıyla bu yaz İspanya’ya rekor sayıda uçuş görecek, Iberia ise Madrid’den sezonluk hizmetinde frekansları artırarak yazın zirvesinde haftada dokuz uçuş gerçekleştirecek.

Vueling, Hırvatistan’daki operasyonlarına Dubrovnik ve Split’e yönelik seferlerle devam edecek. Havayolu, hem Barselona’dan hem de Roma Fiumicino’dan iki Hırvat kıyı şehrine haftada 33 uçuş gerçekleştirecek. Dubrovnik’e haftada sekiz, Split’e ise günlük uçuşlar düzenlenecek. Roma ile Dubrovnik arasında günlük bir servis ve Hırvatistan’ın en büyük ikinci şehrine haftada on bir uçuş gerçekleştirilecek. Bu, geçen yazdan sırasıyla altı ve günlük olan frekansların artırılması anlamına gelmektedir. Öte yandan Vueling, geçen yaz haftada iki kez sürdürülen Paris Orly ile Split arasındaki sezonluk hizmetini geri getirmeyecek. Bu rota, 2022 yılında başlatılmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İspanyol düşük maliyetli havayolu şirketi Vueling, Zagreb uçuşlarını durduruyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir