Vueling kripto para ile uçak bileti satacak

featured

Barselona merkezli bir havayolu şirketi olan Vueling ve BitPay, müşterilerinin kripto para kullanarak ödeme yapmasını mümkün kılacak bir anlaşmaya vardı.

Vueling, Kripto Varlıklar ile Ödeme Kabul Eden İlk Avrupalı Low-Cost Havayolu Şirketi Olacak
16 Haziran’da yayınlanan bir rapora göre, İspanyol havayolu şirketinin bu hizmeti sunabilmesi adına, havacılık sektörü için dünya çapında bir ödeme ağı olan UATP tabanlı olan ve hızlı bir entegrasyon süreci sağlayan teknoloji kullanılacak.

Bu ortaklık sayesinde Vueling, Avrupa’da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk düşük maliyetli havayolu olacak.

Şirketin web sitesi üzerinden erişilebilecek olan bu hizmetten 2023 yılından itibaren herkes faydalanabilecek.

Vueling Müşterileri 13 Farklı Kripto Para Arasından Seçim Yapabilecek
Kripto para müşterileri, uçuşları için 100’den fazla cüzdandan ödeme yapabilecek ve ödeme yapmak için Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH), Dogecoin (DOGE), Ethereum, Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB) ve Wrapped Bitcoin (WBTC) gibi 13 farklı kripto para birimi arasından seçim yapabilecek. Bununla birlikte bilet fiyatları Euro cinsinden gösterilecek.

Vueling Dağıtım Stratejisi ve Ortaklıklar Müdürü Jesús Monzó konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu anlaşmayla Vueling, dijital bir havayolu şirketi olarak konumunu bir kez daha teyit ediyor. BitPay sayesinde müşterilerimize en yüksek güvenlik ve güvenilirlikle kripto para işlemleri imkanı sunacak en iyi ortağı bulduğumuz için çok memnunuz”.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Vueling kripto para ile uçak bileti satacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir