1. Haberler
  2. Türk Hava Yolları
  3. “En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu” Türk Hava Yolları oldu

“En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu” Türk Hava Yolları oldu

featured

Hayata geçirdiği sürdürülebilirlik odaklı faaliyetlerle havacılık sektörüne öncülük eden Türk Hava Yolları, uluslararası finans dünyasının saygın kuruluşlarından World Finance tarafından “En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı HavaYolu” ödülünün sahibi oldu. Bayrak taşıyıcı marka, geçen yıl da aynı ödüle layık görülmüştü.

İklim krizi havacılık sektöründe büyük zorlukları beraberinde getirirken; Türk Hava Yolları, gönüllü karbon dengeleme platformu CO2mission, Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı (SAF) kullanımı, uçak içi sürdürülebilir ürünler ile uyguladığı atık yönetimi ve yolcularına sunduğusürdürülebilir seyahat deneyimiyle ön planda yer almakta.

Ahmet Bolat

İlk 3 hava yolundan biri olmayı stratejik hedeflerinden biri olarak belirlemiştir

Alınan ödül ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Türk Hava Yolları, 3 yıl içerisinde, dijitalleşme anlamında dünyanın ilk 3 hava yolundan biri olmayı stratejik hedeflerinden biri olarak belirlemiştir. Şirketimiz; ‘2050 Yılında Karbon Nötr Hava Yolu’ olma taahhüdü doğrultusunda; iklim değişikliği ile mücadele planlarına dahil ettiği ve 2022 yılı itibari ile başladığı Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı (SAF-Sustainable AviationFuel) kullanımını 2023 yılında ilave hatlar ekleyerek yaygınlaştırmıştır.” dedi.

Ahmet Bolat

2008’den bu yana karbon ayak izini azaltmak için 100’den fazla operasyonel optimizasyon projesi yürüten Türk Hava Yolları, 2022’de 57.581 ton yakıt tasarrufu sağlayarak 181.379 ton sera gazı salımının önüne geçti.

Dünya finans ve iş çevrelerince önemli bir referans olarak kabul edilen World Finance Sürdürülebilirlik Ödülleri, sürdürülebilirliğin çevresel, ekonomik ve sosyal alandaki üç boyutunda en iyi uygulama örneklerine sahip kuruluşlara veriliyor. Küresel bankacılık, finans ve sermaye piyasaları konusunda değerlendirme, yorum, makale ve haberlere ilişkin derlemelere yer veren World Finance, 2008 yılından bu yana farklı sektörlerde, alanında uzman jüri üyelerinin değerlendirmeleriyle ülkelerin en iyi kurumlarını belirlemeyi hedefliyor.

3
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
12
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
“En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu” Türk Hava Yolları oldu
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir