1. Haberler
  2. Gündem
  3. Ekşi: 2018’de rekorlar kırdık

Ekşi: 2018’de rekorlar kırdık

featured

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, yeni yıl için mesajlar verirken başarılı geçen 2018 yılına ve yeni yıldaki hedeflere vurgu yaptı.

Ekşi, THY’nin büyük göç öncesinde İstanbul Havalimanı’ndan seferlerin artırıldığı ve tüm testleri tekrar tekrar gözden geçirildiğini belirtirken, her türlü önerinin çalışanlar tarafından üst amirlerine bildirilmesi mesajını verdi.

İşte THY Genel Müdürü Bilal Ekşi tarafından yapılan o açıklama:

“Kıymetli Çalışma Arkadaşlarım,

Rekorlar kırdığımız bir seneyi daha geride bıraktık. 2018, Türk Hava Yolları tarihine altın bir yıl olarak yazıldı. Bu başarı, bu gurur hepimizin. 2019 yılı, bizi daha büyük başarılar için beklemekte. Daha yapacak çok işimiz var. Ayrıca buradan görevleri nedeniyle mesaisi devam eden arkadaşlarıma da kolaylıklar diliyorum. Emniyet ve kaliteyi göz ardı etmeksizin misafirlerimize Türk Hava Yolları adına yakışır bir hizmet sunacaklarına inanıyorum.

Sevgili Arkadaşlar,

Her yeni yıl hedeflerimizi daha da yükseklerden seçiyoruz. Bu yıl en önemli hedefimiz ise yeni evimiz İstanbul Havalimanı’na taşınmak. Yükselişimizi artık yeni evimizde sürdüreceğiz. Türk sivil havacılığının gelişimi için hep birlikte çok çalışmalıyız. Türk Hava Yolları’nın önü artık çok daha açık.

Biliyorsunuz ki 2018 yılında da filomuz ve uçuş ağımız genişlemeye devam etti. İstanbul Havalimanı’nda uçuşlarımızı daha da artırıyoruz. Büyük Göç öncesi yeni evimizin bizlere sunmuş olduğu her alanı tekrar tekrar test ediyoruz. Hazır olmalıyız. Çalışma alanınızla ilgili önerileriniz var ise üst amirlerinizle paylaşın. Eksik olduğunu düşündüğünüz noktaları geliştirecek öneriler getirin. Misafirlerimizi, tüm seferlerimizle birlikte yeni evimizde ağırlayacağımız güne tam anlamıyla hazır olmalıyız.

Değerli Arkadaşlarım,

2018 yılında yaklaşık 1000’i pilot olmak üzere ailemize toplam 3875 arkadaşımız katıldı. Sürdürülebilir bir büyüme için ihtiyacımız olan insan kaynağımızı sürekli güçlendirmeye devam edeceğiz. Türk Hava Yolları büyüyor. Kârlılığımız tarihimizdeki en yüksek noktaya erişti. Yolcu doluluk oranlarımız neredeyse her ay yeni bir rekor kırdı. Taşıdığımız yolcu sayısında da rekorlar kırdık. AnadoluJet ve Turkish Cargo markalarımız da yükselişini hız kesmeden sürdürdü. Bu başarılara ailecek çok çalışarak eriştik.

Sevgili Arkadaşlar,

İki yıldır sürdürdüğümüz sizlerin fikirleriyle dahil olduğu Bireysel Öneri Sistemi’ne yüklenen toplam öneri sayısı 16 bini geçti. Hayata geçen öneri sayısı ise 340’ın üzerinde. Bu, neredeyse her iki günde bir yapılan iyileştirme demek. Ben daha çok konuda yeni önerilerin hayata geçeceğine inanıyorum. Projelendirilen bu öneriler sayesinde elde ettiğimiz finansal faydanın 204 milyon Türk Lirası’nı aşacağı öngörülüyor. Çok daha iyi sonuçlara hep birlikte ulaşabiliriz. Şirketimizin daha da büyümesine hep beraber katkı sağlayalım. Önerileriyle, Ortaklığımıza destek olan arkadaşlarımızı ödüllendirmeye devam edeceğiz.

2019 yılında özellikle maliyet düşürücü, verimliliğimizi artıran, süreçlerimizi iyileştiren önerilerinizi bekliyoruz. Zira 2019 yılında yeni havalimanımız ve yeni yatırımlarımız ile artan maliyetlerimizi karşılamalıyız. Elinizden gelenin 1 fazlasını yapacağınızı biliyorum.

Bu arada, başlayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin sizler ve şirketimiz için memnuniyetle tamamlanacağına inanıyorum. Sürecin bize yakışır bir aile kültürü içerisinde sonuçlanmasını diliyorum.

İş-yaşam kalitenizi arttırmak amacıyla Çalışan Bağlılığı Yürütme Kurulu’nu kurduk. İşe başvurunuzdan emekliliğe kadar olan her süreçte iyileştirmeler yapmayı planlıyoruz. Türk Hava Yolları, Türkiye’nin en değerli markası unvanıyla birlikte en çok çalışılmak istenen kurumu olmayı da sürdürecek.

Kıymetli Arkadaşlarım,

Milli havayolumuzun daha yüksekten uçması için özveriyle çalışan siz mesai arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ederim. Bu başarı hepimizin. 2019’da yeni rekorlar kıracağımıza inanıyor, yeni yılın hepimize sağlık ve huzur getirmesini diliyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Ekşi: 2018’de rekorlar kırdık
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir