Kartepe’de Cessna 152 tipi uçak düştü: 2 yaralı

featured
Cengiz Topel Havalimanından 14.30'da kalkan özel bir uçuş akademisine ait CESNA tipi tek motorlu eğitim uçağı, motorunda arıza olması nedeniyle mecburi inişe geçti.

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde, Kuzu yayla mevkiinde özel bir uçuş akademisine ait eğitim uçağı düştü. Özgür Kocaeli portalında yer alan habere göre özel bir uçuş akademisine ait Cessna 152 tipi uçakta bir pilot bir de öğrenci pilot olduğu kazanın motor arızası nedeniyle meydana geldiği belirtildi. Kartepe’de güvenli alana taşınan yaralılar ambulansla hastaneye sevk edildi.  Kocaeli İtfaiyesi düşen hava aracının bulunduğu bölgede güvenlik önlemi aldı. Yaralıların durumunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İKİ KİŞİ YARALANDI

Alınan bilgiye göre, Cengiz Topel Havalimanından 14.30’da kalkan özel bir uçuş akademisine ait CESNA tipi tek motorlu eğitim uçağı, motorunda arıza olması nedeniyle mecburi inişe geçti.  Uçak iniş yaparken Kartepe’nin zirvesi olan Kuzuyayla’da düşmesi sonucu pilot İkram Kaya (53) yaralandı, uçakta bulunan öğrencisi Meral Dilber Malgaz (52) ise yara almadan kurtuldu.  Kaya ve Malgaz, Jandarma Arama ve Kurtarma Timleri tarafından bulundukları yerden alınarak, Kartepe’deki otelin revirine getirildi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Kartepe’de Cessna 152 tipi uçak düştü: 2 yaralı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir