Airbus 2022 hedefi için 205 uçak daha satması gerekiyor!

featured

Temmuz ayında iş gücü açığı ve parça teslimatlarındaki aksama nedenleriyle, yıllık teslimat hedefini aşağı çeken Airbus’ın, hedefine ulaşması için 2022 yılı içindeki aylık teslimat rekorunu kırarak, iki ay içinde 205 uçak teslim etmesi gerekiyor.

Salı günü yayınlanan verilere göre, Ekim ayında 60 adet uçağı teslim eden Airbus’ın 2022 yılı teslimat hedefine ulaşması için iki ay içinde 205 uçak teslimatı daha gerçekleştirmesi gerekiyor. Temmuz ayında yıllık teslimat hedefini iş gücü açığı ve parça teslimatlarındaki aksama nedenleriyle 720’den 700’e düşüren şirket, 2022 yılında bir ay içinde en yüksek teslimatı 63 uçak ile Mart ayında gerçekleştirmişti.

Şirketin CEO’su Guillaume Faury, uçak parçalarının teslimatlarının gecikmesi nedeniyle üretim veriminin düştüğünü ve teslimatların önümüzdeki yıla sarkabileceğini geçtiğimiz ay belirtirken, aynı ifadeler 28 Ekim’de yayınlanan şirketin 3. çeyrek gelir raporunda da tekrar edilmişti.

Fransa’nın Toulouse şehrinde yer alan ve şirket, en çok sipariş alan modeli A320’nin üretimini, 2025’e kadar aylık 75 adete çıkartmayı amaçlıyor. Son zamanlarda jet motoru teslimatlarındaki aksamanın giderilmesi sayesinde yapımı bitmiş fakat kullanıma hazır olmayan uçakların sayısının düştüğü bildiriliyor.

Airbus ekim ayında siparişleri artış gösterdi

Eylül ayında sadece 13 sipariş alan şirketin, Ekim ayında ise 177 sipariş aldığı, daha önceden verilen 14 siparişin ise iptal edildiği belirtiliyor. Ekim ayında verilen siparişlerdeki en büyük pay, yaklaşık 60 adet A320neo siparişi ile British Airways’in ve Iberia’nın sahibi International Airlines Group’a ait. Aynı zamanda Çinli XiamenAir’ın 40, İngiliz Jet2’nun ise 35 sipariş verdiği bildiriliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Airbus 2022 hedefi için 205 uçak daha satması gerekiyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir