Emirates kargo uçakları için Boeing ile anlaştı: 5 Boeing 777-200LR satın alacak

featured

Emirates, beş yeni Boeing 777-200LR kargo uçağı için kesin sipariş verdiğini duyurdu . İlk ikisi 2024’te, kalan üçü ise 2025’te teslim edilecek. Değeri 1,7 milyar doları aşan anlaşma, şirketin sipariş birikimini toplam 200 geniş gövdeli uçağa getiriyor.

Emirates Havayolları ve Emirates Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Saíd Al Maktoum, “Emirates’te, müşterilerimizin taleplerini en yeni yakıt tasarruflu uçaklarla karşılamaya devam etmek için yeni kargo uçaklarına yatırım yapıyoruz. Yeni siparişimiz, şirketin hava kargo talebine ve sektörün genel büyümesine duyduğu güvenin bir yansımasıdır. Bu sipariş aynı zamanda hem çeşitli küresel havayolu ağı, hem Dubai merkezimizdeki gelişmiş elleçleme altyapısı hem de Emirates’in müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirdiği özel taşımacılık çözümleri tarafından yönlendirilen sürekli büyümemizin temelini oluşturuyor.” dedi.

Boeing Ticari Uçaklar CEO’su,“Emirates’in Boeing kargo uçağı filosuna defalarca duyduğu güveni çok takdir ediyoruz. Emirates’in filosuna daha fazla yakıt tasarruflu 777 kargo uçağı eklemek, şirketin navlun pazarında artan talebi desteklemesine ve malları yalnızca Orta Doğu bölgesinde değil, aynı zamanda dünya çapında da hızlı ve verimli bir şekilde taşımasına olanak sağlayacak.”

Geçen yıl Kasım ayındaki Dubai Air Show sırasında Emirates, bu yıl Emirates filosuna katılan iki yeni 777F uçağının yanı sıra on Boeing 777-300ER kargo uçağının diğer yeniden geliştirme planlarını da içeren hava kargo kapasitesini genişletmek için 1 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını duyurdu. Yeniden geliştirme çalışmalarının 2023’te başlaması planlanıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Emirates kargo uçakları için Boeing ile anlaştı: 5 Boeing 777-200LR satın alacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir