Turizm

Yeni sahipleri Thomas Cook’un adını değiştirdi

İflas eden Thomas Cook’un 2 bin 300 çalışana sahip Kuzey Avrupa’daki ayağını satın alan 3 ortak havayolu şirketinin adını değiştirdi.

İflas eden Thomas Cook’un 2 bin 300 çalışana sahip Kuzey Avrupa’daki ayağını satın alan 3 ortak havayolu şirketinin adını değiştirdi. Thomas Cook’un İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiya’yı kapsayan markası Thomas Cook Kuzey Avrupa’yı Norveçli milyarder yatırımcı Petter Stordalen ve özel sermaye şirketleri Altor ve TDR Capital satın almıştı.

617 milyon dolar ödeyecekler

Milyarder emlak kralı Petter Stordalen Thomas Cook personeline yaptığı sunumda şirketi satın alma bedelinin 617 milyon dolar olduğunu açıklamıştı. Stordalen, ” Yoğun rekabet sonucu buraya girmek çok zordu, ama yeniden yapılanma üzerinde çalışmak için tek bir çözüm, hepimiz için bir çözüm sağlayacaktı.” ifadelerini kullanmıştı.

Yeni adı Sunclass Airlines oldu

Thomas Cook İskandinavya’yı alan ortaklar havayolu şirketinin adını değiştirdi. Thomas Cook Scandinavia havayolunun adı Sunclass Airlines olarak değiştirildi. Havayolunun logosu olarak Thomas Cook kullanılmaya devam edilecek. Toplam 13 uçağı olan havayolunun filosunun da yenileneceği belirtildi. (TurizmAjansı)

BAĞLANTILI HABER:   Rus turistler Türkiye'ye gelmek istiyor

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı