Turizm

İngiliz online tur operatöründen Dalaman sürprizi

İngiltere’nin en büyük online tur operatörlerinden Love Holidays’ten Dalaman’a güzel haber geldi.

Birleşik Krallık’ın en büyük online tur operatörlerinden Love Holidays’in önümüzdeki sezonda iki noktadan (Gatwick ve Manchester) Dalaman’a uçuş başlatacağı haberi geldi. Daha önce sadece uçak veya otel satan şirketin iş modelini değiştirdiği ve paket tur işine soyunduğu öğrenildi.

En az 75 bin koltuk

Şirketin önümüzdeki sezon için Dalaman’a en az 75 bin koltuk planladığı öğrenildi. Love Holidays yetkilileri ile görüşen Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç’in, şirketi Dalaman’a ikna etmek için uzun süre uğraştığı ve ve nihayetinde temaslarından sonuç aldığı öğrenildi.

Love Holidays hakkında: Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren Love Holidays, yüzde 100 dijital bir seyahat şirketi olarak biliniyor. ‘İngiltere Tur Operatörleri Lisanslama’ kayıtlarına göre 1.4 milyonla İngiltere’nin en büyük 4. tur operatörü olan Love Holidays’in, bu yıl On the Beach’i geride bırakarak 3’üncülüğe yükselmesi bekleniyor. Daha önce ‘sadece otel’, ‘sadece uçak’ ve ‘dinamik paket’ iş modeliyle çalışan şirket iş modelini değiştirerek charter uçuşlara da başlıyor.

İLGİLİ HABER:
Antalya'dan tarihi turist rekoru: 15 milyon 644 bin

kaynak: TurizmGüncel

Etiketler

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı