Türkiye ile Rusya arasında SSJ-100 ve MC-21 görüşmesi

featured

Türkiye ile Rusya, S-400 sevkiyatı anlaşmasının ardından ses getirebilecek yeni işbirliği projelerini masaya yatırmaya devam ediyor. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak’ın eş başkanlığında Türkiye ile Rusya Hükümetlerarası 16. Dönem Karma Ekonomik Komisyonu’nun (KEK) cuma günü Antalya’da yaptığı toplantıda, yeni işbirliği olanakları masaya yatırıldı.

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, yoğun temasları ile ilgili bilgi verirken iki ülkenin ileride ortak sivil uçak ve helikopter üretimi konusunu gündeme aldıklarını söyledi.
Rossiya 24 kanalı ile söyleşinde konuyu gündeme getiren Rus Bakan, “Helikopter üretimi için ortak işletme kurulması ile SSJ-100 ve MC-21 yolcu uçaklarının ortak üretimi ve sevkiyatı konuları görüşülüyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ile Türkiye’nin ileride S-400 hava savunma sistemlerinin ortak üretimini yapma konusunu görüştüklerini söylemişti.

Rus savunma sanayi şirketi Rosteh’in Başkanı Sergey Çemezov da Rusya ile Türkiye’nin S-400’lerin parçalarının ortak üretimine yönelik görüşmelerde bulunduklarını açıklamıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türkiye ile Rusya arasında SSJ-100 ve MC-21 görüşmesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir