Türk Hava Yolları’nın gerçekleştirdiği tahliye uçuşunda bir Afgan kız çocuğu dünyaya geldi

featured

Türk Hava Yolları’nın TK3281 sefer sayılı Dubai-Birmingham tahliye uçuşunda Afgan bir kız çocuğu dünyaya gözlerini açtı.

Ülkelerinde oluşan güvensiz ortam ve hayat şartlarının zorlaşması nedeniyle Afgan vatandaşları farklı ülkelerde yeni bir gelecek için umut yolculuklarına çıkıyor.

Türk Hava Yolları’nın tahliye uçuşu ile İngiltere’nin Birmingham kentine seyahat eden Afganistan vatandaşı Soman Noori (26 – Kadın) 10 bin metrede doğum yaparak gökyüzünde yeni bir yaşamı kucağına aldı. Türk Hava Yolları kabin ekiplerinin gerçekleştirdiği doğum sonrası bebeğin ve annenin sağlık durumunun iyi olduğu görüldü.

Afganistan’da İngiltere için çalışan Afgan vatandaşlarının tahliyesi için düzenlenen uçuşta başlayan doğum Türkiye saati ile 04:00 civarında ve Kuveyt hava sahası üzerinde gerçekleşti. Hamile yolcunun doğum sancılarının başladığını kabin ekibine bildirmesi üzerine uçakta doktor anonsu yapıldı. Uçakta doktorun bulunmaması nedeniyle kabin ekibi aldıkları eğitim ile doğumu gerçekleştirdi. Baba Taj Moh Hammat (30 – Erkek) ve anne Soman Noori üçüncü çocuklarının ismini Havva koydu.

Tedbiren Kuveyt’e inen uçak gerekli kontrollerin ardından bebek ve ailesiyle birlikte Birmingham seyahatini sürdürdü ve uçuş güvenli şekilde tamamlandı.

Uçuş ekibi

Kaptan Pilot
Sezai Varlı
Mustafa Cem Gümüşok
Yardımcı Pilot
Onur Dikyol
Kabin Amiri
Aysel Yavaş
Kabin Memuru
Ayça Çöl
Gökçe Erten
İkbal Soylar Kılınç
Çayla Karakaya
Binnaz Kutlu
Cansu Sakarya
Selin Cansel Karakaş
Muhammet Ömer Oflu
Tuba Özkan
Deniz Ture

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları’nın gerçekleştirdiği tahliye uçuşunda bir Afgan kız çocuğu dünyaya geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir