Türk Hava Yolları ile ITA Airways Ortak Uçuşlara Başlıyor

featured

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olan Türk Hava Yolları ve İtalya’nın ulusal bayrak taşıyıcısı ITA Airways, temmuz ayı itibarıyla ortak uçuşlara başlayacaklarını duyurdu. İki bayrak taşıyıcı arasında imzalanan kod paylaşım anlaşması, Türkiye ve İtalya arasında her iki havayolunun misafirleri için daha fazla seyahat seçeneği sağlayacak.

Kod paylaşım anlaşması kapsamında, ITA Airways kendi uçuş numaralarını Roma ve İstanbul arasındaki Türk Hava Yolları uçuşlarına koyarken; Türk Hava Yolları kendi uçuş numaralarını ITA Airways’in İtalya’da Roma’dan Brindisi, Bari, Katanya, Floransa, Cenova, Palermo, Lamezia Terme, Torino ve Trieste dahil olmak üzere toplam 9 iç hat uçuşuna koyacak. Yapılan bu anlaşma sayesinde misafirlere daha esnek seyahat olanağının yanı sıra, tek bir bilet ile kesintisiz bağlantı ve bagajların son varış noktalarına kadar iletilmesi hizmeti sunulacak.

Gerçekleştirilen anlaşma ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi; “Roma ve İstanbul, her zaman çekici ve insanları birbirine bağlamak için olağanüstü şehirler olmuştur. Kod paylaşımı anlaşmamızın daha fazla bağlantı geliştireceğine ve iki saygın ülke arasındaki trafiği artıracağına yürekten inanıyorum. İş birliğimiz Türkiye-İtalya trafiğine yeni bir ivme kazandırmanın yanı sıra turizm için de pozitif enerji üretecek, ağımızı genişleterek yolcularımıza faydalarını artıracaktır.” dedi.

ITA Airways CEO’su ve Genel Müdürü Fabio Lazzerini ise; “Dünyanın önde gelen havayolları ile olan mevcut iş birliklerinin yanı sıra, Türk Hava Yolları ile yapılan ortak uçuş iş birliğiyle ITA Airways’in ticari büyüme stratejisinin ileriye doğru bir adım attığını’’ söyledi. “Bu ortaklık, tüm ITA Havayolları yolcuları için dünyanın en büyüleyici ve tarihi açıdan en zengin şehirlerinden biri olan İstanbul’a giden rotada ayrıcalıklı bir erişim sağlıyor. Bu anlaşma, şirketin 32. kod paylaşımını temsil etmekte olup, iki yıldan az bir sürede elde ettiğimiz mükemmel bir sonuç.” ifadelerini kullandı. Ortak uçuşlar, havayollarının satış kanalları, ita-airways.com ve turkishairlines.com web siteleri aracılığıyla satın alınabilecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları ile ITA Airways Ortak Uçuşlara Başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir