Türk Hava Yolları IATA zirvesine katıldı: Dünya çapında fark yaratmaya devam edeceğiz

featured

Küresel havacılık sektörünün saygın organizasyonlarından biri olan 79. IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) Yıllık Genel Kurulu (AGM) ve Dünya Hava Taşımacılığı Zirvesi (WATS) İstanbul’da başladı.

Dünyanın en büyük iki uçak üreticisi Boeing ve Airbus’ın sponsorluğunda gerçekleşen zirvede; kriz yönetimi, ekonomi, operasyon, güvenlik ve sürdürülebilirlik gibi sektör gündemindeki konulara değinildi.

Ahmet Bolat

Birçok ülkeden yaklaşık 300 havayolu şirketinin CEO’larını ve üst düzey yöneticilerini bir araya getiren dev organizasyonda, IATA Genel Direktörü Willie Walsh ve IATA Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane açılış konuşmalarını yaptı. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın da katıldığı zirvede havacılık sektörünün güncel durumu değerlendirildi.

Ahmet Olmuştur

Zirvede havacılık sektörünün geçmişi ve bugünü, pandemi döneminde gösterilen performans ve ekonomik durum üzerinden açıklanırken; sürdürülebilirlik ve sıfır atık konularına değinilerek sektörün geleceği üzerine de konuşmalar yapıldı. Bu maddelerin en önemlisi ise IATA’nın 2050 yılına dair belirlediği “net sıfır emisyon” hedefi oldu.

Zirvede konuşma yapan Türk Hava Yolları Genel Müdür (Pazarlama ve Satış) Yardımcısı Ahmet Olmuştur; Bayrak taşıyıcı havayolu olarak ülkece yaşadığımız her krizde, havacılık sektöründeki tüm firmalardan daha fazla sorumluluğa sahip olduk ve bugün baktığımızda her krizin altından başarı ile çıktık. Pandemi zamanı zaten buna örnek iken ülkemizi sarsan deprem sürecinde ise yine havacılık sektörünün kriz anlarındaki önemli rolünü görmüş olduk. Depremin olumsuz etkilerini azaltmak için ekip olarak büyük bir özveri ile çalıştık. Mottomuzda belirttiğimiz gibi bu süreçte de yine birlikte başaracağız. Bundan sonra ise sürdürülebilirlik alanına olan yatırımlarımızı devam ettirip sıfır atık üzerine atacağımız adımlar ile sadece ülkemizde değil dünya çapında fark yaratmaya devam edeceğiz.” dedi.

3
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
2
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
2
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları IATA zirvesine katıldı: Dünya çapında fark yaratmaya devam edeceğiz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir