1. Haberler
  2. Gündem
  3. Türk Hava Kabin Memuru Alımları Başladı!

Türk Hava Kabin Memuru Alımları Başladı!

featured

Türk Hava Yolları host ve hostes alımı yapıyor. THY’den ilan edilen duyuruya göre aranan şartları karşılayabilen adaylar internet üzerinden kuruma başvuruda bulunabilecek. 2018 THY Başvuru şartlarını, gereken sağlık ve fiziki şartları, başvuruların nasıl yapılacağını aşağıda sizlere sunuyoruz.

Yapılan açıklamaya göre sağlık ve fiziki şartları uygun olanlar arasından, talep şartlarına haiz adaylar çevrimiçi uygulama, test ve mülakat süreçlerine katılacaktır. Başvurular sadece internet üzerinden yapılacak olup, bunun dışında yapılan başvurular kabul edilmemektedir. İşte başvuru şartları ve diğer bilgiler…

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

– T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)

– 01/01/1988 ile 31/12/1999 tarihleri arasında doğmuş olmak

– En az lise mezunu olmak

– İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)

– Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

– Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak (En az 31.12.2019 tarihine kadar tecilli olmak)

SAĞLIK VE FİZİKİ ŞARTLAR NELER?

– Bayanlar için 160-180 cm. arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*,

– Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir. THY A.O., SHGM yetkili hastaneden alınmış olumlu rapor olsa bile kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.)

– THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,

– Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

* Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPAMAZ?

– THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen,

– Daha önceki Kabin Memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen, dövme kontrolü aşamasında vücudunda bulunan dövme ile ilgili doğru beyanda bulunmadığı tespit edilen,

– 27.07.2018-27.08.2018 tarihleri arasında yayınlanan Bayan Kabin Memuru İlanımıza başvuru yapıp aşamalardan herhangi birine (online test, evrak, boy-kilo ve diğer mülakat aşamaları) katılmış olan, adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklar.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

THY tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak adayların yukarıda belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve internet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir. İlan kriterlerini sağlayan adaylar, online uygulama, test ve mülakat süreçlerine katılacaktır. Başvuru yapacak adayların BURAYA tıklayarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Türk Hava Kabin Memuru Alımları Başladı!
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir