Tufan Erginbilgiç Rolls Royce’un CEO’su oldu

featured

İngiliz havacılık ve teknoloji şirketi Rolls Royce Holding‘in CEO’luğu görevine Tufan Erginbilgiç getirildi. Erginbilgiç görevi, yıl sonunda görevinden ayrılacak Warren East’ten alacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Mühendisliği’nden mezun olan Tufan Erginbilgiç, 1986’da Boğaziçi Üniversitesi’nde MBA programını ve 1989’da Ohio State Üniversitesi’ndeki Ekonomi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1990-1997 yılları arasında Mobil Oil’da çalıştıktan sonra, BP’ye geçti. 2020’ye kadar BP’nin 5 yöneticisinden biri olan Erginbilgiç şirketin Rafineri, Yağ ve uçak yakıt şirketi Air BP’den sorumlu başkan yardımcısıydı.

Havacılık ve uzay teknolojisi grubu GKN dahil olmak üzere ağır sanayi ve imalat şirketlerinde görev alan Erginbilgiç halen altyapı işletmelerinde büyük ölçekli yatırımlara odaklanan ve yatırımcılar için 81 milyar doları yöneten bir özel sermaye şirketi olan Global Infrastructure Partners’ın (GIP) ortaklığını sürdürüyor.

Başkandan kutlama

Rolls-Royce Başkanı Anita Frew, “Tufan Erginbilgiç’in CEO olarak atandığını duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Karmaşık çok uluslu kuruluşlarda, yüksek performanslı bir kültür yürütme ve yatırımcılar için sonuçlar sunma becerisiyle, kazanan ekiplerin kanıtlanmış bir lideridir. Kapsamlı stratejik ve operasyonel deneyime ve havacılık ve uzay dahil olmak üzere güvenlik açısından kritik endüstrilerin yanı sıra düşük karbonlu teknolojiler için sürücünün sunduğu zorluklar ve ticari fırsatlar hakkında sağlam bir anlayışa sahiptir. Uygulama, teslimat ve önemli değer yaratma konusunda güçlü bir geçmişe sahiptir. Rolls-Royce’un son yıllarda attığı stratejik temeller üzerine inşa etmesini sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Erginbilgiç: “Rolls Royce’a katılmaktan gurur duyuyorum”

Tufan Erginbilgic şunları söyledi: “Müşterileri enerji geçişini benimserken, önemli ticari fırsatlar ve stratejik evrim döneminde Rolls-Royce’a katılmaktan onur duyuyorum. Şirketin mühendislik mükemmelliği ve yenilikçi teknolojisi ile uzun yıllar boyunca oluşturduğu pazar konumlarının tam potansiyelini sunmaya ve tüm paydaşlar için değer yaratmak amacıyla büyüme için bir platform oluşturmaya kararlıyım. Bu ikonik küresel mühendislik markasının bir sonraki başarılı bölümünde tüm dünyadaki müşteriler, ortaklar ve Rolls-Royce ekibiyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Tufan Erginbilgiç Rolls Royce’un CEO’su oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir