Tatil sitesi tatilcom satıldı

Bir süreden beri içinde bulunduğu mali sıkıntıyı aşamayan tatil.com’u CRM Grup satın aldı.

featured

Online alanında faaliyet gösteren CRM bünyesindeki Holimax ile B2C satış operasyonu yanında Le Chic Fethiye Otel’i de bünyesine katarak otel işletmeciliğine de girmişti.

CRM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Turizm sektöründe 15 yılı aşkın süredir, pazarlama, satış ve dijital marketing hizmeti veriyoruz. Tatil.com yatırımıyla birlikte turizm sektörüne ciddi bir ivme kazandırmayı hedefliyoruz” diyor.

Kerim Ülker’in Dünya Gazetesi’ndeki köşe yazısında aktardığı bilgiye göre Ramazan Becer şunları söylüyor: “Tatil.com Türkiye’nin en iyi tatil domainlerinden biri. Global pazarda çok ciddi bir altyapısı var. Hedefimiz tatil.com’u tüm dünyaya hizmet eden bir seyahat portalı haline getirmek.

Turizm sektöründe 15 yılı aşkın süredir, pazarlama, satış ve dijital marketing hizmeti veriyoruz. Geçen yıl Holimax ile sektörde B2C satış operasyonuna da başladık, eş zamanlı olarak Le Chic Fethiye Otel’i de bünyesine katarak otel işletmeciliğinde de boy gösterdik.”

Tatil.com yatırımıyla birlikte turizm sektörüne ciddi bir ivme kazandırmayı hedeflediklerini belirten Ramazan Becer, “Tatil.com Türkiye’nin en iyi tatil domainlerinden biri. Global pazarda çok ciddi bir altyapısı var. Hedefimiz tatil.com’u tüm dünyaya hizmet eden bir seyahat portalı haline getirmek. Hem yurtiçi hem yurtdışı pazarında yönetilecek iyi bir dijital süreçle, ülkemizin tanıtımına ciddi katkı sağlayacak. Bu oluşumun içerisinde olmaktan çok mutluyuz” diye konuştu.

208 ülkede 600 binden fazla otelle anlaşması bulunan Tatil.com, yaklaşık çeyrek asırdır faaliyet gösteriyor. Yurtiçi ve yurtdışı otel, uçak, kişiye özel ve grup tur paketleri için rezervasyon yapılabilen Türkiye’nin ilk ve tek seyahat portalı olarak bilinen şirketin bir dönem farklı şehirlerde yaklaşık 90 yetkili satış ofisi bulunuyordu.

Becer, “Pandeminin getirdiği olumsuz rüzgardan çok etkilenen tatil.com, geçen şubat ayında faaliyetlerini durdurmuştu. CRM Grup olarak, marka ve altyapı haklarını satın alarak, tekrardan markayı ayağa kaldırma adımlarımızı attık” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
Tatil sitesi tatilcom satıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir