THY’nin yeni uçağı yola çıktı

featured
Türk Hava Yolları geçen hafta TC-LCJ'yi teslim almıştı.

Türk Hava Yolları’nın Avrupalı uçak üreticisi Airbus şirketinden sipariş etmiş olduğu Airbus A321-271NX tipi uçaklardan en yenisi TC-LSD (D-AYAS test tescilli ) uçak motorları monte edilmiş şekilde son kontrolleri yapılmak üzere atölyeler arası çekilirken havacılık fotorğafçısı Dirk Grothe tarafından böyle görüntülendi. Uçak önümüzdeki günlerde yapılacak bir dizi yer ve uçuş testinin ardından THY’na teslim edilecek.

737-MAX8 İMALAT HATTINDAN ÇIKTI

Türk Hava Yolları’nın Amerikalı uçak üreticisi Boeing şirketinden sipariş etmiş olduğu Boeing 737-MAX8 tipi uçaklardan en yenisi Boeing Renton tesislerinde hazırlanırken görüntülendi. Havacılık ve uçak fotoğrafçısı Chris Edwards – Woodys Aeroimages sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğraflarda Türk Hava Yolları’nın TC-LCM tescilli Boeing 737-MAX8 tipi uçağının imalat hattından çıktığı son kontrollerinin yapıldığı ve yakında şirket renklerine boyanarak test uçuşlarına başlayacağı görüldü. Öte yandan aynı gün çekilen bir başka fotoğrafta Türk Hava Yolları’nın siperişi olan ve daha önce sizinle paylaştığımız THY‘nın ilk Boeing 737-MAX9 tipi uçağı olan TC-LYA tescilli uçağın ise motorlarının monte edildiği ve test uçuşuna hazır olduğu görüldü.

YENİ UÇAK YOLA ÇIKTI

Türk Hava Yolları’nın yeni Boeing 737-MAX8 ise bugün yola çıktı. Seattle’da Boeing Field’tan havalanan uçak, Kanada’da Goose Bay’e teknik iniş yaparak yakıt aldı. Uçak olarak direkt uçuşla İstanbul’a ulaşacak. Uçak 21 Ocak’ta test uçuşuna başlamıştı.  Halen THY filosunda 7 adet 737MAX 8 bulunuyor. Bu uçaklara önümüzdeki günlerde daha uzun gövdeli olan MAX9 da katılacak.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY’nin yeni uçağı yola çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir