THY’den KAP’a yeni bildirim: THY Finansal Teknolojiler Anonim Şirketi kuruldu

Türk Hava Yolları, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yeni bir bildirimde bulunarak "THY Finansal Teknolojiler Anonim Şirketi" kurulduğunu açıkladı. Yeni şirket, elektronik para ve ödeme hizmetleri verecek.

featured

Türk Hava Yolları, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yeni bir bildirimde bulunarak “THY Finansal Teknolojiler Anonim Şirketi” kurulduğunu açıkladı. Yeni şirket, elektronik para ve ödeme hizmetleri verecek.

THY’den KAP’a yapılan açıklama şu şekilde: “14.07.2023 tarihli duyurumuzda Ortaklığımızın havacılık sektöründeki tecrübesi, küresel gücü ve satış kanallarından geçen işlem hacmini göz önüne alarak mevcut potansiyelinin değer yaratan bir iş modeline dönüştürülmesi amacıyla elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşu kurulması ve ilgili yasal mevzuat çerçevesinde lisanslama süreçlerinin yürütülmesi için gerekli çalışmaların başlatılmasına Yönetim Kurulumuzca karar verildiği kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Bu kapsamda Ortaklığımızın %100 iştiraki olacak şekilde “THY Finansal Teknolojiler Anonim Şirketi”nin kuruluşu 18.08.2023 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü nezdinde tescil edilerek tamamlanmıştır.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
1
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
THY’den KAP’a yeni bildirim: THY Finansal Teknolojiler Anonim Şirketi kuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir