THY Teknik AŞ.’den çalışanlara EYT duyurusu

featured

Türk Hava Yolları Teknik AŞ., Emeklilikte Yaşa Takılanlar için bir bilgilendirme yayınladı. Buna göre şirkette EYT’li olan personellerin isteğe bağlı olarak çalışmaya devam edebileceği duyuruldu.

THY’den çalışanlara gönderilen mesaj şu şekilde:

“Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Şirketimizin en değerli sermayesi olan insan kaynağımızım iş ve sosyal refahının desteklenmesi amacıyla, kurumsal hafıza ve tecrübe aktarımı gibi kıymetli katkılar göz önünde bulundurularak güncellenen Emeklilik Politikamızın sizlerle paylaşmıştık. 31 Mart 2023 tarihinde düzenlenen ‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ (EYT) kanunu kapsamında olan çalışma arkadaşlarımız için yapılacak düzenlemeyi bilahare ileteceğimizi belirtmiştik.

Şirketimize yaptıkları ve yapmaya devam edecekleri kıymetli katkılar göz önünde bulundurularak. EYT kapsamındaki arkadaşlarımız EYT kanunu çıkmadan önce geçerli olan emeklilik yaşlarını doldurana kadar deneyim ve emekleriyle Şirketimize katkıda bulunmaya devam edebileceklerdir.

Bununla birlikte Teknisyen iş grubunda ve Hekim iş grubunda bulunan çalışma arkadaşlarımızın, EYT kanunu öncesinde geçerli dan emeklilik tarihlen geldiğinde teşvikten yararlanabileceklerdir. Bu çaptaki arkadaşlarımızın, EYT kapsamında ya da yaşını açıkta bekleyen statüsünde Şirketimizden ayrılmaları durumunda veya birim yöneticilerinin talebi – üst yönetimi onayı doğrultusunda çalışma sürelerinin uzatılması durumunda teşvik kapsamı dışında değerlendirilecektir.

Saygılarımızla.

İnsan Kaynakları Başkanlığı”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
11
alk_
Alkış
3
_a_rm_
Şaşırmış
2
sinirli
Sinirli
THY Teknik AŞ.’den çalışanlara EYT duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir