THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat açıkladı: THY Opet, Ajet, THY Kargo ve TKPAY

featured

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, iştirak şirketleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bolat, AJet Genel Müdürü Kerem Sarp THY OPET Havacılık Yakıtları A.Ş.’ye, THY Kargo Genel Müdür Yardımcısı Ali Türk WE World Express’e ve THY Finans Başkanı Okan Baş da TKPAY’e Yönetim Kurulu Başkanı olduklarını söyledi.

Bolat’ın açıklamaları şu şekilde: “Bildiğiniz gibi 11 sektörde faaliyet gösteren 17 bağlı iştirakimiz, Türk Hava Yollarımızın en önemli ekosistemini oluşturuyor. Size onları daha önce tanıtmıştık. https://lnkd.in/dAzYXTat Bu şirketler 2023 yılında 50.671 çalışanıyla toplam 9.7 milyar dolar gelir ürettiler ve bunun 3.8 milyarı THY dışındaki havayollarından ve şirketlerden geldi. THY gibi bu iştiraklerimizin de 2033 için iddialı hedefleri var.

Bu bilgilerden sonra yeni yapılanmayla alakalı son değişiklikleri vereyim: AJet Genel Müdürü Kerem Sarp THY OPET Havacılık Yakıtları A.Ş.’ye, THY Kargo Genel Müdür Yardımcısı Ali Türk WE World Express’e ve THY Finans Başkanımız Okan Baş’ta TKPAY’e Yönetim Kurulu Başkanı oldular.

Diğer şirketlerimizde yönetim kurulu üyelikleri bazında değişiklikler olduysa da başkanlıklar seviyesinde bir değişiklik olmadı. Mesela THY İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Abdülkerim Çay’ın Turkish Airlines Aviation Academy ve THY Destek Hizmetleri A.Ş. şirketlerimizdeki Yönetim Kurulu Başkanlık görevleri devam ediyor.

2024 yılında tüm iştirak şirketlerimizin önlerine konan hedeflerin üstünde bir performans göstereceklerine tüm kalbimle inanıyor ve başarılar diliyorum.”

1
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
2
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat açıkladı: THY Opet, Ajet, THY Kargo ve TKPAY

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir