THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, TCI ve Turkish Technology’nin Yönetim Kurulu Başkanı Oldu

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY’nin iştirak şirketleri olan TCI ve Turkish Technology'ye yönetim kurulu başkanı olarak atandı. Bu önemli atama ile birlikte Ekşi, THY'nin teknoloji ve inovasyon alanlarındaki liderliğini pekiştirmeyi hedefliyor.

featured
Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY’nin iştirak şirketleri olan TCI ve Turkish Technology’ye yönetim kurulu başkanı olarak atandı. Bu önemli atama ile birlikte Ekşi, THY’nin teknoloji ve inovasyon alanlarındaki liderliğini pekiştirmeyi hedefliyor.

Ayrıca, THY’nin diğer iştirak şirketleri olan TGS ve Turkish DO&CO’nun yönetim kurulu başkanlığına ise THY Genel Müdür Yardımcısı Akif Konar getirildi. Akif Konar’ın liderliğinde TGS ve Turkish DO&CO’nun hizmet kalitesini daha da artırması bekleniyor.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat da TGS Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini bıraktığını açıklamıştı.

Ahmet Bolat’tan açıklama geldi

Konuyla ilgili açıklama yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, şu ifadeleri kullandı:

“Akif Konar ayrıca Turkish Do&Co’nun da Yönetim Kurulu Başkanı oluyor. Akif Bey’in THY’de operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olduğunu bilenler bu iki atamanın ne anlama geldiğini çok iyi anlamışlardır.

Bir diğer değişiklik ise THY Genel Müdürümüz Bilal Ekşi’nin hem TCI Aircraft Interiors hem de Turkish Technology şirketimize Yönetim Kurulu Başkanı olması. Bu şirketlerden ilki uçaklarımızın koltuklarını ve eğlence – WiFi sistemlerini diğeri de THY’nin tüm dijital sistemlerini ve projelerini geliştiriyor, yürütüyor. Bilal Bey’le birlikte artık 2025’den itibaren yepyeni kabinler ve çok etkin bir “Dijital THY” bekleyebiliriz.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, TCI ve Turkish Technology’nin Yönetim Kurulu Başkanı Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir