SONDAKİKA HABERİ: THY Teknik AŞ’de zam oranları belli oldu

THY Teknik AŞ’de zam oranları belli oldu. ilk 6 ay yüzde 56. İkinci 6 ay enflasyon rakamı artı yüzde 3 zam verilecek.

featured

THY Teknik ve Özçelik İş Sendikası arasında devam Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde bugün başkanlar bir araya gelmişti. Merakla beklenen bu toplantı sonrası zam oranları belli oldu.

Gazeteci Murat Herdem’in ulaştığı bilgiye göre, 8 dönem TİS sözleşmesi kapsamında;

ilk 6 ay %56. İkinci 6 ay enf+3

Üçüncü 6 ay enf +2.

Dördüncü 6 ay enf+2 olarak belirlendi.

Mart ayında ödenmek üzere tüm çalışanlara 50.000 TL verildi

Anlaşma sonrası Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci şu açıklamayı yaptı:

“THY (Türk Hava Yolları) Teknik AŞ’de alınteri akıtan üyelerimiz adına yürütmekte olduğumuz 8. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşlerimiz kapsamında, bugün THY Yönetim Kurulu Başkanı Sn Ahmet Bolat ve THY TEKNİK Genel Müdürü Sn Mikail Akbulut’un katılımıyla yaptığımız son toplantıda anlaşma sağlayarak, üyelerimizin ve ailelerinin yüzünü güldürecek bir toplu iş sözleşmesini imzaladık.

Önümüzdeki iki yıllık dönemi kapsayan Sözleşmemizde, birden fazla yapılan prim artışlarının üzerine, bütün ücretlere birinci altı ayda yüzde 56, ikinci altı ayda enflasyon+3, üçüncü ve dördüncü altı aylık dilimlerde ise enflasyon+2 oranlarında artış yapılması sağlandı. Sosyal yardımların tamamında ise yüzde 100 ila 150 arasında artışlar yapıldı. Bu kazanımlara ilave olarak, Şubat maaşıyla birlikte bir defaya mahsus olmak üzere bütün üyelerimize 50 bin TL/net toplu iş sözleşmesi imza ödülü verilecektir. Toplu İş Sözleşmemiz, başta üyelerimize, işyerimize, Sendikamıza, HAK-İŞ’imize ve ülkemize hayırlı olsun.”

7
mutlu
Mutlu
3
komik
Komik
4
alk_
Alkış
2
_a_rm_
Şaşırmış
25
sinirli
Sinirli
SONDAKİKA HABERİ: THY Teknik AŞ’de zam oranları belli oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir