THY Teknik yüzde 40 zam yapacak

featured

Türk Hava Yolları’nda özellikle uçucu ekiplerin aldığı maaşların döviz kuru karşısında erimesi nedeniyle THY başta uçucu ekip olmak üzere tüm personele zam yapmıştı. Peki THY teknik’te son durum ne?

THY’nin son 4 ayda başta kokpit ve kabin olmak üzere tüm personele yaptığı zam karşısında Türk Hava Yolları’nın yüzde yüz iştiraki olan THY Teknik AŞ’de de çalışanlar zam beklentisine girmişti.THY Teknik A.Ş yönetiminin, THY A.O çalışanlarına yapılan zammı dikkate alarak iş barışının zedelenmemesi için başta teknisyenler olmak üzere tüm personele yüzde 40’a yakın zam yapma kararı aldığı iddia edildi.

Öte yandan THY Teknik A.Ş’nin toplu iş sözleşmesi kapsamında Çelik-İş sendikası ile yürüttüğü görüşmelerde de yeni gelişmeler yaşanıyor. AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; Teknik A.Ş’nin sunduğu yüzde 8’lik zam artışını kabul etmeyen sendikanın Ankara üzerinden Teknik A.Ş’ye yaptırdığı baskılar yöneticileri çileden çıkardı. Yüzde 40 zamma rağmen yüzde 8 zam daha isteyen sendika yöneticileri  toplantıya çağrıldı. Yapılan görüşmeler sonrasında sendika yöneticilerinin ikna olduğu belirtiliyor.

THY Teknik A.Ş. ile Çelik-İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmesinde arabulucu süresinin 20 Eylül’de (yarın) sona ermesine ramak kala tarafların her an imzaları atabileceği öğrenildi.

©AirportHaber

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY Teknik yüzde 40 zam yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir