THY seferlerine lodos engeli; THY’nin 6 uçağı İstanbul’a inemedi, 5 sefer Ankara’ya biri İzmir’e yönlendirildi

featured
Cumali Selvi
service

İstanbul’da etkili olan lodos nedeniyle iniş yapamayan Türk Hava Yollarının (THY) 6 uçağı başka havalimanlarına yönlendirildi.

Şiddetli lodos nedeniyle İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapamayan ve pisti pas geçerek havada tur atmak zorunda kalan THY’nin 6 uçağı, başka havalimanlarına (Divert) gönderildi.

THY’nin Newyork, Varşova, Budapeşte, Malta ve İzmir’den İstanbul Havalimanı’na seferini yapan uçakları, Ankara Esenboğa Havalimanı’na yönlendirilirken, Amasya-İstanbul seferini yapan uçak ise İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yapmak zorunda kaldı.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, Twitter hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İstanbul’da etkisini gösteren olumsuz hava koşulları (limit dışı rüzgar) nedeniyle uçuş operasyonlarımızda aksaklıklar yaşanmaktadır. Durumun bugün ve yarın aralıklarla devam etmesi beklenmektedir. Değerli misafirlerimizin bilgisine sunarız.” ifadelerini kullandı.

Dünyanın en büyük uçağı zor anlar yaşadı

Emirates Hava Yolları’nın Dubai-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı lodos nedeniyle iniş yapamadı. Uzun sürede havada tur atan uçak, daha sonra İstanbul Havalimanı’na emniyetli bir şekilde inişini gerçekleştirdi.

Resim

GÜNCELLEME: İstanbul Havalimanı’nda tüm iniş ve kalkışlar kısa süreliğine durduruldu.

GÜNCELLEME: İstanbul Havalimanı apronunda bekleyen Ethiopian Airlines uçağı ise yan döndü.

0
kalp
Kalp
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
THY seferlerine lodos engeli; THY’nin 6 uçağı İstanbul’a inemedi, 5 sefer Ankara’ya biri İzmir’e yönlendirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.