THY TAP’tan hisse mi alacak? Türk Hava Yolları’ndan açıklama geldi

featured
service

Türk Hava Yolları’nın Portekiz havayolu şirketi TAP’ta hisse alımını yapacağı haberi üzerine şirketten açıklama geldi. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı ulusal ve uluslararası medya kanallarında Türk Hava Yolları A.O.’nun yabancı bir havayolu şirketine yatırım yapacağı ile ilgili haberler yer almaktadır.

Küresel havacılık endüstrisinin en değerli şirketlerinden olan Türk Hava Yolları A.O. gelecek hedeflerine yönelik stratejik yatırımları daima değerlendirmektedir. Ancak bugün itibarıyla yayınlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Ortaklığımızın uluslararası bir havayoluna yatırım yapmak üzere herhangi bir girişimi bulunmamaktadır.  Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

THY’DEN YALANLAMA GELDİ

Jornal de Negocios’un kaynak belirtmediği haberinde şu iddialar ortaya atılmıştı: Portekiz havayolu şirketi TAP’ta hisse alımını değerlendiriyor. Haberde, Türk Hava Yolları’nın EU1,9 milyara yakın bir teklif planladığı belirtildi.  TAP’a yatırımın çoğunluk hissesinin satın alınması yoluyla yapılmasının gerekeceği belirtilen haberde, Türk Hava Yolları’nın ilgisini diplomatik kanallardan dile getirdiği; Portekiz hükümetine henüz resmi bir yaklaşımda bulunulmadığı ifade edildi. Portekiz devleti TAP’ın kontrol hissesini elinde bulunduruyor.

0
kalp
Kalp
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
THY TAP’tan hisse mi alacak? Türk Hava Yolları’ndan açıklama geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.