THY ikincilik koltuğunu EasyJet’e bıraktı

featured

Türk Hava Yolları (THY), 13-19 Aralık tarihleri arasında günlük bin 21 sefer yaparak Avrupa’da en çok uçuş yapan üçüncü hava yolu şirketi oldu. THY, ikinci olduğu bir önceki rapora göre sefer sayısını yüzde 3,3 artırmasına rağmen, ikincilik koltuğunu EasyJet’e bıraktı.

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatının (EUROCONTROL) Genel Müdürü Eamonn Brennan, sosyal medya hesabından 13-19 Aralık tarihleri arasındaki hava trafiği verilerini paylaştı. Belirtilen tarihler arasında günlük 2 bin 111 uçuş ile Ryanair Group ilk sıradaki yerini korurken, EasyJet bir önceki verilere göre uçuş sayısını yüzde 20,9 oranında artırarak ikinci sırada yer aldı.

THY ise günlük sefer sayısını bir önceki rapora göre yüzde 3,3 artırıp bin 21 sefer gerçekleştirerek yükseliş göstermesine rağmen EasyJet’in yüksek uçuş oranından dolayı gerisinde kalarak üçüncü sıraya geriledi.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamındaki kısıtlamaların büyük oranda kalkmasıyla İrlandalı Ryanair, Avrupa’nın en çok uçan hava yolu şirketi olma ünvanını korurken, 5-12 tarihleri arasında dördüncü sırada yer alan İsviçre’nin düşük maliyetli taşıyıcısı EasyJet, 13-19 tarihlerindeki raporda bin 52 uçuş ile ikinci sırayı aldı.

Raporda Air France’nın bir önceki haftaya göre uçuşlarını yüzde 11’e çıkartarak günde 854 sefer gerçekleştirildiği belirtildi. Wizzair, seferlerini yüzde 45 oranında artırarak günde 589 sefer gerçekleştirdi. British Airways ise yüzde 7,5 oranında büyüme ile günde 491 uçuş yaptı. Pegasus Havayolları ise bir önceki haftaya göre yüzde 1,9 büyüme göstererek günlük 360 uçuş gerçekleştirdi.

Raporda, uçuş seferlerinin pandemi öncesi 2019 seviyesinin yaklaşık yüzde 76,3 oranına yaklaştığı, günde 21 bin 126 uçuş gerçekleştirildiği vurgulandı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
THY ikincilik koltuğunu EasyJet’e bıraktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir