Özçelik-İş Zam Talebini Revize Etti; Yüzde 110 olarak güncelledi

featured

Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. ile çalışanların bağlı olduğu Özçelik-İş Sendikası arasında sürdürülen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde uyuşmazlık çıkmıştı. Arabulucu sürecine giren TİS görüşmelerinde gözler 27 Aralık 2021’de gerçekleştirilecek toplantıya çevrildi.

Özçelik-İş Sendikası, üyelerine yaptığı duyuruyla döviz kuru kaynaklı yaşanan ekonomik dalgalanmalar ve dolayısıyla ortaya çıkan hayat pahalılığı nedeniyle TİS taslağını revize ettiklerini açıkladı.

Sendika zam oranını revize ederek talebini yüzde 110 olarak güncelledi.

İşte Özçelik-İş tarafından üyelere yapılan o duyuru:

“Kıymetli Üyelerimiz,

İşyerimizde yürütmüş olduğumuz 7. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmeleri kapsamında, işveren tarafıyla anlaşma sağlanamaması üzerine resmi arabulucu aşamasına geçildiğini geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık.

Bu kapsamda “Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu”na göre içinde bulunduğumuz resmi arabulucu süreci son aşama olmamakla birlikte 27.12.2021 Pazartesi günü arabulucu toplantısı gerçekleşecektir.

Öte yandan 7.Dönem Toplu İş Sözleşme taslağımız, sizlerden aldığımız talep ve beklentiler doğrultusunda ve o günün ekonomik şartları çerçevesinde Mayıs-Temmuz 2021 döneminde hazırlanmıştı.

Bugün geldiğimiz noktada ise ülkemizde son dönemde özellikle döviz kuru kaynaklı yaşanan ekonomik dalgalanmalar ve dolayısıyla ortaya çıkan hayat pahalılığı toplu iş sözleşme taslağımızın revize edilmesini zorunlu hale getirmiştir.

Bu doğrultuda bugün itibariyle üyelerimiz adına talep ettiğimiz zam oranı revize edilerek yüzde 110’a çekilmiş ve 27.12.2021 Pazartesi günü yapılacak Arabulucu toplantısında güncel teklifimiz teslim edilerek görüşmeler bu teklif üzerinden gerçekleştirilecektir.

Bu revize çalışmasının tüm üyelerimize ve işyerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, sağlıklı çalışmalar diliyoruz.

ÖZÇELİK İŞ SENDİKASI”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Özçelik-İş Zam Talebini Revize Etti; Yüzde 110 olarak güncelledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir