Türk Hava Yolları

THY Boeing 737-8 MAX için gün sayıyor

Türk Hava Yolları’nın Amerikalı uçak üreticisi Boeing şirketinden sipariş etmiş olduğu Boeing 737-MAX8 tipi uçaklardan dokuzuncusunu almak için gün sayıyor.  Geçen hafta Türk Hava Yolları’na teslim edilen  TC-LCM tescilli Boeing 737-MAX 8'i ardından TC-LCL tescilli B737-8 MAX de test uçuşlarına başladı.

Türk Hava Yolları’nın Amerikalı uçak üreticisi Boeing şirketinden sipariş etmiş olduğu Boeing 737-MAX8 tipi uçaklardan dokuzuncusunu almak için gün sayıyor.  Geçen hafta Türk Hava Yolları’na teslim edilen  TC-LCM tescilli Boeing 737-MAX 8’i ardından TC-LCL tescilli B737-8 MAX de test uçuşlarına başladı.

SON İMALAT HATTINDAN ÇIKTI

Türk Hava Yolları’nın Amerikalı uçak üreticisi Boeing şirketinden sipariş etmiş olduğu Boeing 737-MAX8 tipi uçaklardan en yenisi Boeing Renton tesislerinde hazırlanırken görüntülendi. Havacılık ve uçak fotoğrafçısı Chris Edwards – Woodys Aeroimages sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğraflarda Türk Hava Yolları’nın TC-LCL tescilli Boeing 737-MAX8 tipi uçağının imalat hattından çıktığı son kontrollerinin yapıldığı ve yakında şirket renklerine boyanarak test uçuşlarına başlayacağı görüldü.

Kaynak: havahaber.com

İLGİLİ HABER:  THY’nin yeni uçakları hazırlanıyor

 

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı