Türk Hava Yolları (THY) Bilet İptal: THY bilet iptali için ne yapmak lazım? 0850 telefon numarası

featured

Türk Hava Yolları’ndan satın alınan bileti nasıl iptal edersiniz? Bu haberimizde THY’den alınan biletin iptal sürecini anlatacağız.  Dünyanın en çok ülkesin uçan milli bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları, müşteri hizmetleri ve online satın alma kanalları üzerinden satın alınan biletleri iptal ediyor. Bunun için ilk önce iptal işlemini yapacağınız kanalı seçmeniz gerekiyor.

THY Bilet iptali telefon üzerinden

THY’nin 444 ile başlayan telefon numarası değişti. Eğer iptal işlemini telefon üzerinden yapmak isterseniz THY Bilet İptal  0850 333 0 849 nolu telefon numarasını kullanabilirsiniz. Eğer biletinizi değiştirmek istiyorsanız yine aynı telefon numarası üzerinden işlem yapabilirsiniz.

THY bilet iptal iletişim numaraları

✅ Türk Hava Yolları Telefon: (0850) 333 0 849 / 0850 333 2 538
✅ THY Bilet Erteleme: (0850) 333 0 849
✅ THY Bilet Değişikliği: (0850) 333 0 849
✅ THY İletişim: (0850) 333 2 538

PNR koduyla bilet iptal işlemi

Türk Hava Yolları üzerinden satın alınan biletlerden sonra THY tarafından e-mail ve SMS olarak gönderilen PNR (Rezervasyon) koduyla iptal işlemini yapabilirsiniz. Bunun için THY’nin “Online Check-in ve Rezervasyon | Uçak Bileti Sorgulama” sitesine girmelisiniz.

Uçuş detayını nasıl görebilirim?

Belirli bir uçuşla ilgili tüm detaylara rezervasyon kodunuz (PNR) ya da e-bilet numaranızı ve soyadınızı girerek Türk Hava Yolları sistemine giriş yaptıktan sonra ulaşabilirsiniz. Ayrıca Miles&Smiles üyesiyseniz üyelik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra hesabınızdaki “uçuşlarım” bölümünden geçmiş ve gelecekteki tüm uçuşlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

THY Bilet iptal işlemi nasıl yapılır?

Bilet ya da rezervasyon kodu PNR

Buradan ilgili alana “Bilet ya da rezervasyon kodu PNR” ile “Yolcunun soyadı” kısmına ilgili bilgiler girildikten sonra giriş tuşuna basmalısınız. Bu işlemin ardından karşınıza uçuş bilgileri çıkacak. Buranın üst kısmında yer alan “İptal et” seçeneğini seçip biletinizi iptal edebilirsiniz.

Ne kadar kesinti yapılır?

Unutmayın iptal edilen biletlerde THY ciddi kesinti yapıyor. İptal işlemi yerine uçuşunuzu bir sonraki seyahatinize göre ileri bir tarihe erteleyebilirsiniz. Biletinizi iptal ettiğinizde, alacağınız iadede yaşanabilecek kesintiler ücret koşullarına göre değişiklik gösterir. THY’nin Ücret koşulları sayfasını ziyaret ederek bilet ücretinizin iadesiyle ilgili bilgi alabilirsiniz.

İptal ve iade

Biletleme servis ücreti hiçbir durumda iade edilemez.

İç hat ve Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti-Ercan arasındaki uçuşlarda 12 saatten az zaman kala iptal ve iade yapılamaz.

İç hat uçuşlarında 12 saat ya da daha uzun süre kala bilet üzerinde yapılan iptal ve iade işlemlerinde 300 TL kesinti yapılır, biletleme servis ücreti hariç kalan tutar iade edilir. Q/T/L/V/P/W/U sınıflarında iade yapılamaz.

Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti-Ercan arasındaki uçuşlarda 12 ve daha uzun süre kala iptal ve iade işlemlerinde 400 TL kesinti yapılır. L/V/P/W/U sınıflarında iade yapılamaz.

Uçuş hakkının kullanılmadığı durumlarda (no-show) uçuştan sonra bilet iadesi yapılamaz. Sadece alan vergisi iade edilir.

Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerini birlikte içeren aktarmalı uçuşlarda Türk Hava Yolları’nın iptal ve iade kuralları geçerlidir.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
1
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
2
sinirli
Sinirli
Türk Hava Yolları (THY) Bilet İptal: THY bilet iptali için ne yapmak lazım? 0850 telefon numarası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir