Suudi Arabistan-Pakistan Uçağında Yangın Paniği: 276 Yolcu ve 21 Mürettebat Güvenli Şekilde Tahliye Edildi

featured
Saudia Boeing 787 Dreamliner

Saudia Havayolları’na ait Riyad-Peşaver uçuşu, iniş sırasında lastiğinden dumanlar çıkması üzerine acil tahliye gerçekleştirdi. 276 yolcu ve 21 mürettebat slide’lar ile güvenli şekilde uçaktan tahliye edilirken yaralanan olmadı. Uçak teknik incelemeye alındı.

Suudi Arabistan’dan Pakistan’a giden bir yolcu uçağının havalimanına inişi sırasında bir lastiğinden dumanlar yükseldi. Uçaktaki 276 yolcu ve 21 mürettebat slide’lar ile (acil tahliye botu) tahliye edilirken yaralanan olmadı.

Suudi Arabistan’ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Saudia Havayolları’na ait Riyad-Peşaver uçuşunu gerçekleştiren yolcu uçağında yangın paniği yaşandı. Havayolu şirketinden yapılan açıklamada, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’dan kalkan uçağın Pakistan’daki Peşaver Uluslararası Havalimanı’na inişi sırasında bir lastiğinden duman çıktığı bildirildi. 276 yolcu ve 21 mürettebatın slide’lar ile güvenli bir şekilde uçaktan çıktığı ifade edildi. Uçağın teknik incelemeye alındığı aktarıldı. Sosyal medyada paylaşılan videolarda, yolcuların tahliye kaydıraklarıyla dışarı çıktığı, itfaiye araçlarının uçağa müdahale ettiği görüldü.

Hava trafik kontrolörlerinin uçağın iniş takımlarındaki yangın ve dumanı fark ederek pilot ve itfaiye ekiplerine haber verdiği öğrenildi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Suudi Arabistan-Pakistan Uçağında Yangın Paniği: 276 Yolcu ve 21 Mürettebat Güvenli Şekilde Tahliye Edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir