Savaş uçakları Putin’in uçağını böyle takip etti!

featured

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir günlük çalışma ziyareti için Fransa’ya gitti. Bu arada Rus ajansları, Putin’in heyeti ile gazetecileri taşıyan uçağa Cenevre semalarında İsviçre hava kuvvetlerine bağlı iki savaş uçağının “eşlik etmesi” hem şaşırttı, hem nota, hem de espri konusu oldu.

Uçağı Fransa’nın Marsilya kentine iniş yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, buradan Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un resmi yazlık konutunun bulunduğu Bregancon Kalesi’ne gidecek ve orada Fransız liderle görüşüyor.

Putin’in değil, berberindeki heyetin uçağına İsviçre savaş uçaklarının ülke hava sahası boyunca eşlik ettiği görüntüler medyaya yansıdı. Takip, Fransa sınırında kesildi.

Uçakta bulunan Putin’in sözcüsü Peskov, “Bu daha önce de olmuştu. Fena değil! Konuyla ilgili nota verdik. Ama İsviçreliler bunun misafirperverlik gösterisi olduğunu söyledi” dedi.

İsviçre bakanlı sözcüsü, F/A-18 bombardıman uçaklarının yabancı resmi heyet uçaklarına eşlik etmesinin “bir gelenek” olduğunu söyledi.

Bu haber sayesinde dünyada pek çok insan, “İsviçre’nin hava kuvvetleri ve savaş jetleri olduğunu” da öğrenmiş oldu. (TürkRus)

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Savaş uçakları Putin’in uçağını böyle takip etti!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir