Gündem

THY Sabiha Gökçen’deki uçuşlarını durdurdu

İstanbul’da etkili olan yoğun sis Sabiha Gökçen Havalimanı’nda uçuş trafiğini olumsuz etkiliyor. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından yapılan tüm uçuşlar durduruldu.

İstanbul’da etkili olan yoğun sis Sabiha Gökçen Havalimanı’nda uçuş trafiğini olumsuz etkiliyor. Sis nedeniyle THY’nin Sabiha Gökçen’den yapılması planlanan, Ankara, Antalya, İzmir, Konya, Erzincan ve Adana seferlerinin iptal edildiği öğrenildi. Ayrıca meydana inmek için havada tur atan uçakların bazılarının alternatif meydanlara yönlendirildiği öğrenildi.

YOLA ÇIKMADAN HAVAYOLUNU ARAYIN

Pegasus ve Anadolujet’in de uçuşların sis nedeniyle ciddi gecikmeler yaşanıyor. Konuya ilişkin olarak Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılan açıklamada, “İstanbul’da yaşanan yoğun sis nedeniyle uçuşlarda iptal ya da gecikmeler yaşanmaktadır. Lütfen uçuşlarınızla ilgili son durumu havayolunuza danışarak öğreniniz” denildi.

TÜM UÇUŞLAR DURDURULDU

Öte yandan, Türk Hava Yolları Sabiha Gökçen Havalimanından yapılması gereken 20.02.2019 tarihli bütün uçuşlarını sis nedeniyle iptal ettiğini duyurdu. Seferlerin ne zaman yapılacağı ise yarın hava koşullarına bağlı olarak belirlenecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu