Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ortalık bozuldu, CEO Serhat Soğukpınar görevi bıraktı

featured

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Malezya Airports ile İC Holding ortaklığı sona erdi. CEO Serhat Soğukpınar görevi bıraktığını açıkladı.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın (İSG) CEO’su Serhat Soğukpınar, Malezya Havalimanları Holdings Berhad (MAHB) ve IC Holding arasındaki stratejik işbirliğinin sona ermesinin ardından 31 Mayıs’ta görevden ayrılıyor. Soğukpınar’ın yerine geçici olarak Kerem Maybek vekalet edecek. Yeni CEO, Haziran 2024’te göreve başlayacak.

Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG), işletmecisi Malezya Havalimanları Holdings Berhad (MAHB) ve IC Holding arasındaki stratejik işbirliğinin başarıyla sona erdiğini duyurdu.

Malezya Havalimanları’nın IC Holding ile birlikte 11 Aralık 2023 tarihinde başlattığı havalimanı operasyonlarındaki kapsamlı optimizasyon çalışması; MAHB’ın operasyonel mükemmellik ve sürdürülebilir büyüme hedeflerine uygun olarak İSG’nin yönetim ve operasyonel verimliliğini önemli ölçüde artırmıştır. Bu optimizasyon çalışmasının Haziran sonu tamamlanması beklenmektedir.

MAHB ile IC Holding arasındaki stratejik işbirliği, hizmette mükemmellik ve sürdürülebilir başarı için İSG’nin operasyonel çerçevesini güçlendirmiş olup yakın gelecekteki büyüme için sağlam bir temel oluşturmuştur. Bu bağlamda Malezya Havalimanları, havalimanı işletmeciliği konusundaki mükemmellik yolculuğuna değer katan ve stratejik vizyon hedefleriyle uyumlu olan çalışmaları sürdürecektir.

0
mutlu
Mutlu
1
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ortalık bozuldu, CEO Serhat Soğukpınar görevi bıraktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir