İstanbul Havalimanı’nda Hırvatistan Devlet Günü Kutlandı

featured

Hırvatistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul’un çeşitli yerlerinde Devlet Günü vesilesiyle etkinlikler düzenledi. Bu etkinlikler arasında, İGA iş birliğiyle İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen konser de yer aldı.

Etkinliğe Katılan Önemli İsimler

Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Hırvatistan İstanbul Başkonsolosu Dr. Ivana Zerec ve havalimanı işletmecisi İGA’nın Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Turgay Yaman katıldı.

Başkonsolos Dr. Ivana Zerec’in Konuşması

Başkonsolos Zerec, konuşmasında, Hırvatistan ve Türkiye arasında artan turizm ve ticaret hacmine vurgu yaparak, “2023 yılında Hırvatistan’ı, Türkiye’den ziyarete gelen turistler 110 bin konaklama gerçekleştirdi. Bu sayı bir önceki yıla göre yüzde 30’dan fazla artış gösterdi. Aynı dönemde, yaklaşık 67 bin Hırvat turist Türkiye’yi ziyaret etti. Ticaret alanında da rekorlar kırılıyor. 2023 yılında ikili ticaret hacmi 1,5 milyar dolara ulaşarak kısa vadeli ticaret hedefimizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız.” dedi.

Turgay Yaman’ın Etkinlik Hakkındaki Görüşleri

Turgay Yaman ise etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, “Hırvatistan Cumhuriyeti’nin bu özel günü şerefine düzenlenen törende sizlerle birlikte olmak bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır. İGA İstanbul Havalimanı adına, ’30 Mayıs Hırvatistan Devlet Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Müzik Dinletisi

Etkinlikte, Hırvatistan’dan gelen akordeon sanatçısı Franko Bozac ve piyanist Hakan Ali Toker müzik dinletisi sundu.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İstanbul Havalimanı’nda Hırvatistan Devlet Günü Kutlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir