1. Haberler
  2. Hava Yolları
  3. Ryanair’in patronu Michael O’Leary’den İngiltere pazar uyarısı

Ryanair’in patronu Michael O’Leary’den İngiltere pazar uyarısı

Avrupa'nın en büyük bütçeli hava yolu Ryanair'in patronu Michael O’Leary, İngiltere'deki yüksek uluslararası seyahat talebinin bu yüksek fiyatlarla devam etmeyeceği konusunda uyarıda bulunarak "Doyumsuz bir seyahat talebi yok." dedi.

featured

Avrupa’nın en büyük bütçeli hava yolu Ryanair’in patronu Michael O’Leary, İngiltere’deki yüksek uluslararası seyahat talebinin bu yüksek fiyatlarla devam etmeyeceği konusunda uyarıda bulunarak “Doyumsuz bir seyahat talebi yok.” dedi.

Ekim ayı rezervasyonlarının geçen yılın aynı ayının yüzde 4-5 üzerinde olduğunu belirten Michael O’Leary, fiyatların ise geçen yıldan biraz daha yüksek olduğunu kaydetti.

O’Leary “Durum oldukça hassas. İnsanların biraz daha yüksek ücretlerle daha erken rezervasyon yaptığını görüyoruz ancak bunun devam edip etmeyeceğini bilmiyoruz. Kışa girerken temkinli davranıyoruz. Güçlü bir toparlanma yaşıyoruz ama insanlar yüksek yaşam maliyetleri ile mücadele ediyor ve İngiltere’de ekonomik durum iyi değil.” dedi.

Avrupa’nın pek çok ülkesinde rezervasyonların güçlü olduğunu ancak İngiltere’de talebin Londra hariç, biraz zayıf olduğunu anlatan Ryanair’in Patronu Michael O’Leary “Ancak böyle devam edemez. Ekonomide kanun kanundur: Doyumsuz bir seyahat talebi yok.” diye konuştu.

Ryanair, nisan-haziran arasındaki III. çeyrek mali dönemde yolcu sayısının yüzde 11, bilet fiyatlarının ise yüzde 42 arttığını açıklamıştı. Şirket, bu ayın sonunda son çeyrek verilerini de açıklayacak.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Ryanair’in patronu Michael O’Leary’den İngiltere pazar uyarısı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir