Katar Havayolları yöneticisinden ‘jinekolojik muayene’ açıklaması: Bir daha tekrarlanmayacak

featured

Avustralya Ulaştırma Bakanı Catherine King üç hafta önce yaptığı açıklamada, Katar Havayolları’nın Sydney uçağına binen 13 Avustralyalı kadına yapılan muayenelerin, Temmuz ayında Katar hükümetine ait havayolu şirketinin Avustralya’ya ek uçuşlarını reddetme kararında bir faktör olduğunu söyledi.

Şirketin Küresel Satıştan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Matt Raosise , olayın “tek seferlik bir olay, çok uç bir olay” olduğunu belirtti ve böyle bir durumun bir daha yaşanmaması için kararlı olduklarını vurguladı.

NE OLMUŞTU? ÇÖPTE BULUNAN BEBEK!

Olay, Hamad Uluslararası Havalimanı’nda bir çöp tenekesinde terk edilmiş halde bulunan yeni doğmuş bir bebeğin annesinin arandığı sırada meydana gelmişti. Bu trajik olayın ardından, Katar Havayolları’nın Sydney uçağına binen 13 Avustralyalı kadına yapılan muayeneler de dikkat çekmiş ve tepkilere neden olmuştu.

Avustralya Ulaştırma Bakanı Catherine King, bu olayın etkisiyle şirketin ek uçuşlarının reddedildiğini açıklamıştı. Katar Havayolları, bu tür olayların bir daha yaşanmaması için tedbirler aldıklarını ve benzer durumları önlemeye kararlı olduklarını belirtti.

Havacılık sektöründe benzer olayların yaşanmaması için güvenlik önlemlerinin önemine vurgu yapılan bu gelişme, Katar Havayolları’nın Sydney uçuşlarına yeniden izin alabilmesi için atılan adımları yansıtıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Katar Havayolları yöneticisinden ‘jinekolojik muayene’ açıklaması: Bir daha tekrarlanmayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir