Rauf Kemal Gerz motosiklet kazasında hayatını kaybetti

Ünlü gazeteci ve radyocu 56 yaşındaki Rauf Kemal Gerz, İstanbul Sultangazi’de motosikletiyle geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Tutkunu olduğu motosikletiye birçok ülkeyi gezen Gerz, her pazartesi Kafa Radyo’da Sırası Gelmişken isimli program sunuyordu. Gerz bir dönem Onur Air'de yöneticilik yapmıştı.

featured

Bir dönem Onur Air’de yöneticilik yapan Rauf Gerz trafik kazasında hayatını kaybetti. Kaza TEM Otoyolu Sultangazi mevkiinde öğle saatlerinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre ünlü radyocu ve gazeteci Rauf Kemal Gerz motosikletiyle seyir halinde bulunduğu sırada solundaki otomobilin çarpmasıyla bariyerlere vurdu. Gerz olay yerinde can verirken, otomobil sürücüsü Yüksel Çalkam ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı.

MOTOSİKLET TUTKUNUYDU

Sıkça doğa sporları ile uğraşan Gerz’in tam bir motosiklet tutkunuydu ve motosikletiyle Avusturya, Almanya, Romanya, Macaristan, Makedonya, Hırvatistan, Bosna Hersek ve Karadağ’a teker döndürmüştü. Günaydın, Hürriyet, Akşam Gazetesi ve NTV Radyo’da yıllarca görev yapan Gerz, her pazartesi Kafa Radyo’da Sırası Gelmişken isimli program sunuyordu.

HEAŞ’ın ilk kadrosunda yer aldı

Sabiha Gökçen Havalimanı’nı eski Kurumsal İletişim Müdürü Canan Soysal, Gerz’in vefatının ardından şu mesajı paylaştı: Değerli bir dostu, sevgili Rauf Gerz’i bir kaza sonucu kaybetmişiz. Çok üzgünüm. Eski bir gazeteci olmasının yanı sıra Sabiha Gökçen Havalimanı otoritesi HEAŞ’ın ilk kadrosunda yer almış, daha sonra yıllarca Onur Air’de görev yapmış değerli bir ağbimizdi. Allah rahmet eylesin.”

Rauf Gerz kimdir?

Havacılık sektörüne Hürriyet Gazetesi’nde havacılık muhabiri olarak adım atan Rauf Gerz, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın açıldığı yıl Heaş bünyesine katıldı. Burada uzun süre Genel Müdür Danışmanılığı görevini yürüten Gerz, 2004 yılında Onur Havayolları İletişim departmanının başına geçti.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
2
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
Rauf Kemal Gerz motosiklet kazasında hayatını kaybetti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir