Pegasus CEO’su Mehmet Nane: İç hatlar iyiyiz ama dış hatlarda beklentinin altındayız

featured
service

Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Nane, enerji maliyetlerindeki artışın havayolu şirketlerinin bilançolarına olan etkisi hakkında yaptığı değerlendirmede, şirketin bu yılki yakıt ihtiyacının yüzde 60’ının hedge edildiğini söyledi.

Mehmet Nane, havayolu şirketlerinin enerji maliyet artışları ve pandemi döneminde tekrar açılan yeni uçuş noktaları hakkında Bloomberg HT’nin sorularını yanıtladı.
Nane, yakıt maliyetlerinin şirket bilançosuna olan etkisini düşürme amacıyla, her yıl kullanılan yakıtın yüzde 60’ının hedge edildiğini, yüzde 40’ının da serbest piyasadan alındığını söyledi.
Halka açık havayolları içinde kendini net nakit ile döndüren üç şirketten biri olduklarını söyleyen Nane, “İç hatlarda yolcu trafiğinde iyiyiz ama dış hatlarda beklentinin altındayız.” dedi. Nane, İngiltere pazarının açılmasının ana transit noktası olarak çok önemli olduğunu dile getirdiği konuşmasında, seyahat yasaklarının kaldırılması konusunda umutlu olduklarını belirtti.
Uçak alım programında bir değişiklik olmadığını ve şirketin filosunu gençleştirdiklerini söyleyen Nane, “Airbus ile 100 uçaklık anlaşmamızın son uçağı 2024’de teslim edilecek.” açıklamasında bulundu.

0
kalp
Kalp
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Pegasus CEO’su Mehmet Nane: İç hatlar iyiyiz ama dış hatlarda beklentinin altındayız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.